W jaki sprzęt wyposażyć się przed partią paintballa?
Hobby przygodowePaintball
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W jaki sprzęt wyposażyć się przed partią paintballa?

Paintball to popularna gra zespołowa, która jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego w gronie znajomych. Osoby, które nie chcą korzystać z wypożyczonego sprzętu, mogą zaopatrzyć się w swój własny zestaw akcesoriów. Bez czego nie obędzie się żaden miłośnik paintballa?

Markery – nieodłączny element paintballowego wyposażenia

Chcąc uprawiać sport, jakim jest paintball, trzeba zaopatrzyć się w marker, czyli niewielkie urządzenie pneumatyczne służące do strzelania kulkami wypełnionymi farbą. Zasada jego działania opiera się o siły sprężonego powietrza oraz gazy, jakie znajdują się w cylindrach powietrznych. Dostępne na sklepowych półkach markery można podzielić na mechaniczne oraz elektryczne.

Główną zaletą pierwszych z nich jest niezawodność pracy oraz niskie koszty ewentualnych napraw. Do czynienia możemy mieć także z markerami – pompami. Dedykowane są osobom, dla których priorytetem są szybkie, precyzyjne strzały. Cechą charakterystyczną tego typu markerów jest konieczność ich samodzielnego przeładowywania, co bywa nieco czasochłonne.

Drugą kategorią produktów są markery pneumatyczne. Jako że są one w pełni zautomatyzowane, użytkownik nie musi się tutaj martwić o ich przeładowywane. Jak działają tego typu markery? Wykorzystywany w nich gaz wypycha kulki na skutek ciśnienia. Dodatkowo może tutaj zdecydować, czy marker ma strzelać jedną kulką, ich serią czy trybem ciągłym. Ostatnia propozycja to urządzenia elektromechaniczne składające się z mechanizmu elektronicznego, który umożliwia ustawienie tempa przepływu gazu do butli oraz wypuszczania kulek.

Niezbędnym wyposażeniem gracza paintballowego jest marker paintballowy. Wyróżnia się 3 rodzaje markerów:

tzw. pompki –…

Opublikowany przez Midway Paintball Turek Piątek, 13 marca 2015

Co jeszcze powinien posiadać każdy miłośnik paintballa?

Niezbędnym ekwipunkiem jest oczywiście magazynek, w którym umieszcza się kulki. Jeżeli chodzi o te drugie, warto zaopatrzyć się w nieco większą ich ilość, na przykład 2000. Kulki powinny być dopasowane do posiadanej broni i rodzaju lufy. Na kulkach nie warto oszczędzać – najtańsze modele bywają bardzo twarde lub w ich wnętrzu znajduje się jedynie niewielka ilość farby. Co do magazynka (nazywanego także spłuczką), standardowe modele działają z wykorzystaniem siły grawitacji. Te nieco bardziej profesjonalne wyposażone są we wbudowane silniczki.

Kolejny kluczowy element wyposażenia każdego fana paintballa to butla wypełniona dwutlenkiem węgla lub sprężonym powietrzem. Obecnie znacznie częściej mamy do czynienia z tymi pierwszymi. Butle z dwutlenkiem węgla są niewygodne w użytkowaniu, w szczególności w sezonie zimowym, kiedy możemy zmagać się z zamrożeniem markera.

Jak ubrać się na paintball?

By gra w paintball była zarówno wygodna, jak i bezpieczna, trzeba zaopatrzyć się w stosowny strój. Dobrym rozwiązaniem będą ubrania wykonane z bawełny. Jest to bowiem materiał zarówno przewiewny, jak i miły w dotyku i komfortowy w noszeniu. Co do kolorystyki, warto postawić na odzież utrzymaną w kolorach zieleni, brązu czy czerni, które zagwarantują skuteczny kamuflaż. Niemniej praktyczne będą ubrania z motywem camo.

Co powinno wchodzić w skład stroju na paintball? Najlepiej, aby składał się on z bluzy, koszulki oraz spodni. Im więcej będą miały kieszeni – tym lepiej. Pozwolą na schowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów w czasie rozgrywki. A co, jeżeli chodzi o buty na paintball? Najlepiej, aby były wykonane ze skóry. Równie dobrze będą się sprawdzać modele sportowe wyposażone w podwyższoną cholewkę. Idealne obuwie na paintball to takie, które jest wygodne i skutecznie chroni przed przemoknięciem i otarciami. Dodatkowo warto zaopatrzyć się także w rękawiczki i chustę na szyję.

Jak skutecznie ochronić głowę i twarz podczas gry w paintball? W tym celu nabyć należy specjalną maskę. Najlepiej, aby była wyposażona w podwójną szybę, zasłaniała całą twarz oraz uszy, a ponadto nie była ani za luźna, ani zbyt ciasna.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
To właśnie na nim chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym tekście, pokazując, na czym polega i czym się różni od survivalu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury.
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla twojego konia?
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla twojego konia?
Poradnik, który pomoże Ci w wyborze optymalnej ochrony ubezpieczeniowej dla twojego konia. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jakie czynniki są kluczowe przy decydowaniu się na polisę.
Jak przygotować motocykl do sezonu letniego?
Jak przygotować motocykl do sezonu letniego?
Planujesz pierwszą jazdę motocyklem po zimowaniu? Dokonaj szczegółowego przeglądu i przygotuj maszynę do sezonu letniego.
Ostatnie wpisy