Minecraft: Builders & Biomes – planszówka nie tylko dla maniaków RPG
Gry planszoweZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Minecraft: Builders & Biomes – planszówka nie tylko dla maniaków RPG

Termin „Minecraft” z pewnością nie jest obcy żadnemu miłośnikowi gier komputerowych, wszak survivalowe przygody w pikselowej scenografii od lat cieszą się gigantycznym zainteresowaniem i po dziś dzień mają szerokie grono zwolenników w różnych przedziałach wiekowych. A co, gdybyśmy zdecydowali się przenieść popularny tytuł z ekranu monitora do realnego świata? Można powiedzieć, że oparty na pierwowzorze Minecraft: Builders & Biomes stanowi takową próbę, jednak rzeczywistość natychmiastowo weryfikuje słuszność powyższego stwierdzenia. Stosunkowo nowa gra planszowa jest bowiem zupełnie oddzielnym bytem, któremu – pomimo istotnych podobieństw do popularnej RPG – nadano własną, niepowtarzalną tożsamość.

Na pierwszy rzut oka planszówka niemal do złudzenia przypomina komputerową wersję. W kompletnym zestawie Minecraft: Builders & Biomes znajdziemy cztery zróżnicowane plansze do gry oraz tyle samo zestawów graczy w różnych kolorach, 64 płytki budynków i mobów z twardej tektury, a także identyczną liczbę drewnianych bloków składających się w kostkę. Co istotne, oprawa graficzna wszystkich elementów rozgrywki pochodzi właśnie z Minecrafta. Skoro otworzyliśmy już pudełko, najwyższa pora przystąpić do zabawy!

Początek rozgrywki to moment, w którym planszówka – wbrew konsekwentnie utrzymywanym pozorom – stara się jedynie iluzorycznie czerpać ze swojego starszego, komputerowego kuzyna, natomiast zaczyna żyć własnym życiem i dyktować swoje warunki. Całość składa się z trzech rund. Podczas konkretnej tury graczowi przysługują dwie spośród pięciu następujących możliwości:

•  wzięcie 2 bloków,
•  poruszenie się od 0 do 2 miejsc oraz odkrycie płytek wokoło,
•  budowa budynku,
•  walka z mobem,
•  zebranie żetonu broń.

Nadrzędnym celem gry jest zgromadzenie możliwie jak najbardziej okazałej liczby punktów, które możemy podliczać na trzy różne sposoby: po zakończeniu rozgrywki, w jej trakcie lub po każdej z trzech rund. W kontekście zbierania „oczek” powinniśmy przywiązywać szczególną wagę m.in. do walk z mobami. Dzięki regularnym zwycięstwom przeciwko tym stworom nasz dorobek na koniec gry będzie dużo bardziej okazały. Dokładne zasady punktowania są jednak nieco bardziej złożone, dlatego przed przystąpieniem do Minecraft: Builders & Biomes warto sięgnąć po szczegółową instrukcję, aby uniknąć wszelkich nieporozumień.

Reasumując, Minecraft: Builders & Biomes to planszówka nie tylko dla sympatyków popularnej RPG. Znajomość świata przedstawionego w grze komputerowej może, ale wcale nie musi okazać się pomocna, bowiem jego namacalny odpowiednik jest jedynie luźną adaptacją. W ten sposób podczas rozgrywki świetnie bawić mogą się również ci, którym Minecraft sam w sobie nie przypadł do gustu i do tej pory omijali go szerokim łukiem.

Największą siłę planszówka stanowi szeroki wybór wykonywanych akcji, dzięki czemu każdy z graczy ma poczucie pełnej kontroli nad swoimi poczynaniami. Minecraft: Builders & Biomes to gra strategiczna, w związku z czym rozwija umiejętności takie, jak planowanie czy logiczne myślenie. Wisienkę na torcie stanowią jakościowe aspekty wizualne – wszystkie elementy są wykonane z niesamowitą dbałością o szczegóły, a obecność jaskrawych kolorów sprawia, że spędzanie czasu przy grze na bazie Minecrafta jest ucztą dla naszych oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polak wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych! Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie?
Polak wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych! Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie?
Jan Krzysztof Duda znów błyszczy, tym razem w szachach błyskawicznych – został wicemistrzem świata!
Serwis roweru po zimie – o co zadbać?
Serwis roweru po zimie – o co zadbać?
Jak przygotować się na nowy sezon rowerowy? Przypominamy, co warto sprawdzić przed wiosenną przejażdżką.
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
Co warto wiedzieć o preppingu, czyli survival w wydaniu domowym
To właśnie na nim chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym tekście, pokazując, na czym polega i czym się różni od survivalu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury.
Ostatnie wpisy