Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty
Gry karcianeZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nieodłączne zagrania klasowego pokerzysty

Gra w pokera niegdyś była uznawana za jedne z największych przekleństw. Powód? Ludzie zatracali w hazardzie cały dorobek życia i niejednokrotnie popadali w kłopoty. Dziś poker jest dyscypliną sportu, w której duże sukcesy odnosi nasz rodak – Sebastian Malec. Jakie są nieodłączne zagrania w jego arsenale?

Poker – najpopularniejsza gra karciana

Poker przez wiele lat mocno się zmienił. Wiele osób zaczęło przez to narzekać, że z każdym kolejnym rokiem staje się coraz trudniejszy. Przy stole nadal jednak można spotkać graczy, którzy bazują na strategii hit lub no hit, czasem robiąc to świadomie, albo i nieświadomie. Dostosowanie się do takiej gry może być nieco trudniejsze niż w latach ubiegłych. Nowością są rozgrywki online, dzięki którym każdy może zostać pokerzystą.

Poker online nieustannie generuje ogromne zyski, a także nieustannie się rozwija. Zawodnicy używają nowych zagrań i metod, a z czasem są wymyślane nowe, ponieważ stare nie są już efektywne. Dla osób, które nie grają w pokera profesjonalnie, dostosowanie się do nieustannie zmieniającej się rozgrywki może być niezwykle trudne. Poniżej znajdują się typowe zagrania pokerzystów, bez których gra nie mogłaby się toczyć. Warto się z nimi zapoznać, jeśli chce się zacząć swoją przygodę z kartami.

Overbet – zagranie większe niż pula

Overbet jest zagraniem, które jest większe niż pula znajdująca się na stole. Wykorzystuje się je głównie w grach cash, gdzie stacki są wyższe, a gracze nie odpadają z rozgrywki, jak w tradycyjnym turnieju. Tej techniki bardzo często używa Tom Dwan, który znany jest z programu High Stakes Poker. Overbet na riverze jest bardzo efektywnym zagraniem, do którego trzeba mieć odpowiednie podejście. Przede wszystkim gracz musi mieć dogodną sytuację do jego zastosowania, a także umiejętnie czytać oponentów. Overbet na riverze to dobry sposób na gracza, który lubi sprawdzać oraz rzadko ryzykuje podnoszeniem stawki, ponieważ można szybko wyciągnąć od niego nieco pieniędzy.

Unexploited push – ruch z wysoką opłacalnością

Technika unexploited push jest niezwykle efektywna w turniejach MTT No Limit Holdem. Jest ona odpowiedzią na popularnie open-raise, jednak jej pozytywny efekt pojawia się dopiero, gdy na stole jest już ante. Opłacalność unexploited push jest niezwykle wysoka, ponieważ praktycznie niemożliwe jest przeciwstawienie się jej. Pushując poprawny zakres rąk, żaden oponent nie jest w stanie go sprawdzić. Powodem popularności tego zagrania jest efekt szerszego wykorzystywania trzeciego beta.

Kontrola puli

Bardzo popularnym zagraniem jest kontrola puli, która musi odpowiadać sile ręki. Tej techniki najczęściej używa się w momencie, gdy gracz ma średnią siłę ręki i chce szybko poznać kolejne ścieżki rozgrywki. W momencie, gdy siła się poprawi, pojawi się możliwość zagrania beta, czyli podwyższenia stawki, a rywale ze słabszym układem często sprawdzą, co spowoduje ich przegraną.

Donk bet jest zagraniem, które opiera się na podbiciu gracza, który przebijał na flopie. Najczęściej z tej techniki korzystają profesjonaliści, ale również i początkujący świetnie sobie z nią radzą.

Sprawdzam!

Check ma za zadanie zmylić rywala. To zagranie ma swoje mocne i słabe strony. Można przeczekać z bardzo dobrą ręką, a gdy przeciwnik zrobi bet, wtedy wkroczyć do akcji z re-raise. W tym przypadku korzyść jest taka, że można wyciągnąć od oponenta bardzo wysokie stawki, natomiast minusem jest to, że podczas dobierania rywal może znacząco wzmocnić siłę ręki. Oczywiście nie musi się to od razu wiązać z przegraną, ale istnieje prawdopodobieństwo, że będzie miał mocniejszy układ.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszulka dla miłośników darta – z czego powinna być wykonana?
Koszulka dla miłośników darta – z czego powinna być wykonana?
Szukasz idealnej koszulki dla miłośnika darta? Ważne, aby była wykonana z odpowiednich materiałów. Oto czym powinna się wyróżniać!
Precyzja ponad siłę, czyli czego możemy się nauczyć grając w bule?
Precyzja ponad siłę, czyli czego możemy się nauczyć grając w bule?
Bule – inaczej petanka – to sport popularny przede wszystkim wśród starszej części społeczeństwa francuskiego, włoskiego oraz brytyjskiego, mimo że […]
Suplementacja – na czym polega?
Suplementacja – na czym polega?
We współczesnym świecie zdrowa żywność, która kiedyś była standardem, jest droga i trudno dostępna. Kupowane w dyskontach warzywa i owoce nie zawierają już takich dużych ilości witamin i minerałów, jak kiedyś. Dowiedz się, na czym polega suplementacja i kiedy jest konieczna.
Ostatnie wpisy