Pomysły na prezenty, które możesz przygotować razem z dzieckiem
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomysły na prezenty, które możesz przygotować razem z dzieckiem

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Już od najmłodszych lat, warto angażować dzieci w różne rzeczy, które sami robimy. Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, Święta, a może urodziny taty? Zaproponuj dziecku samodzielne przygotowanie prezentu. Podpowiemy, co możesz zrobić nawet z małym dzieckiem.

Dzieci lubią tworzyć nowe rzeczy

Warto wykorzystywać naturalną potrzebę dzieci do poznawania nowych rzeczy i samodzielnego przygotowywania różnych produktów. Rozbudzasz wówczas ich kreatywność i wpływasz na rozwój małej motoryki. Dobrym pomysłem na zaangażowanie dziecka do takiej kreatywnej pracy, będzie przygotowanie z nim prezentu dla bliskiej osoby.

Nawet małe dziecko, będzie w stanie przygotować zakładkę do książki. Wystarczy kawałek tektury, którą Twoja pociecha ozdobi za pomocą pisaków, kredek czy farb. Możecie też pomyśleć o przymocowaniu wstążki, aby było widać, w którym miejscu taka zakładka się znajduje. Innym pomysłem na kreatywny prezent może być pojemnik na długopisy. Tutaj wystarczy słoik, kolorowy papier i wstążka. Pozwól, aby dziecko samo wymyśliło, w jaki sposób chce ozdobić słoik. Nawet jeśli nie będzie idealny – będzie wspaniałą pamiątką.

Rozwijaj wyobraźnię i umiejętności dziecka

Jeśli nie chcesz kupować dziecku kolejnych zabawek, poszukaj innego rozwiązania. Może się okazać, że dobrym pomysłem, będą kreatywne prezenty dla dzieci. Wśród propozycji znajdziesz takie, w których dziecko będzie mogło namalować obraz. Na płótnie będzie miało naniesione numery i będzie musiało znaleźć farbę, która będzie oklejona takim samym numerem. Zamiast farbek możesz wybrać propozycję z małymi koralikami, które dziecko będzie miało przykleić w wyznaczone miejsce. Taki prezent będzie wymagał skupienia, cierpliwości, ale również będzie ćwiczył małe palce i dłonie.

Jeszcze inną propozycją mogą być zestawy, które pozwolą wykonać świeczki, mydła czy kule do kąpieli. Tutaj potrzebna będzie pomoc dorosłego, bo niektóre elementy zestawu trzeba będzie podgrzać. Jednak pozostałą pracę pozwól wykonać dziecku.

Takie zestawy mogą okazać się ciekawą inspiracją do wykonania prezentu dla bliskich. Zbliżają się urodziny ukochanej cioci i dziecko, chciałoby jej coś podarować? Możecie wykorzystać np. zestaw do robienia świec. Kiedy świeca będzie gotowa, warto ją opakować w ładny papier albo celofan. Przekonaj się, jak wiele radości i dumy, będzie odczuwała Twoja pociecha, wręczając samodzielnie przygotowany prezent.

Pamiętaj o możliwościach dziecka

Postanowiliście samodzielnie przygotować prezent? Pamiętaj o możliwościach dziecka. Im więcej, będzie mogło zrobić własnoręcznie, tym więcej radości mu to sprawi. Mniejsze dzieci mogą wykonać zakładki albo razem z Tobą przygotować pierniczki. Z ich wykrawaniem i późniejszym ozdabianiem poradzą sobie już nawet kilkulatki.

Babcia lubi szyć, ale ciągle gubi szpilki? Zaproponuj starszemu dziecku, aby wykonało poduszkę na szpilki. Może też wykonać poduszkę dekoracyjną, którą zrobi z T-shirtu albo filcową torebkę. Propozycją może być również przygotowanie filcowego pokrowca na telefon dla dziadka.

Przygotowywanie upominków z dzieckiem, daje wiele pozytywnych efektów. Dziecko uczy się, że nie zawsze trzeba kupować gotowe prezenty. Co więcej, ich samodzielne przygotowanie, może dać wiele radości obydwu stronom. Poza tym spędzicie wspólnie czas, co będzie miało ogromne znaczenie dla Waszej relacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży sportowej?
Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży sportowej?
Niezależnie od wybranej formy aktywności fizycznej warto zadbać o odpowiednią odzież sportową, która dzięki odpowiednim właściwościom zapewni maksymalną wygodę i komfort nawet w cięższych warunkach, czyli podczas deszczowych bądź upalnych dni.
Jakie umiejętności rozwijają szachy?
Jakie umiejętności rozwijają szachy?
Poznaj korzyści płynące z gry w szachy, które dotyczą nie tylko logicznego myślenia. Czym mogą wzbogacić Twoje umiejętności?
Na podstawie jakich cech wybrać odpowiedni waporyzator dla siebie?
Na podstawie jakich cech wybrać odpowiedni waporyzator dla siebie?
W naszym przewodniku dowiesz się jak wybierać waporyzator, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy, jakie funkcje powinien posiadać idealny sprzęt do inhalacji.
Ostatnie wpisy