Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!
KolekcjonerstwoNewsZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!

W sobotę 17 października w luksusowych wnętrzach hotelu Raffles Europejski Warsaw dojdzie do jednego z najważniejszych tegorocznych wydarzeń dla krajowej branży numizmatycznej. Podczas licytacji prowadzonej przez Antykwariat Numizmatyczny należący do Michała Niemczyka będzie można nabyć unikatowe monety, banknoty oraz odznaczenia warte nawet setki tysięcy złotych!

Kolekcjonowanie monet na ziemiach polskich ma bardzo długą i bogatą tradycję, aczkolwiek w ostatnich latach zajęciem tym parali się głównie prawdziwi pasjonaci. Zmieniła to światowa pandemia COVID-19, która wywołała największy od niepamiętnych czasów kryzys gospodarczy, a co za tym idzie – spowodowała również ogromny wzrost zainteresowania numizmatyką wśród osób, które dotychczas nie zgłębiały tegoż zagadnienia. Lokowanie kapitału w kruszcze czy właśnie wartościowe monety albo banknoty kolekcjonerskie stało się na tyle popularne, że branża numizmatyczna przeżywa obecnie niesamowitą hossę. W związku z panującym popytem w minionych miesiącach nastąpił znaczący skok cen wspomnianych preciozów o około 20-30%.

Chętnych do nabycia historycznych środków płatniczych nie brakuje, zatem organizatorzy aukcji mogą zacierać ręce – takiego zainteresowania tematycznymi wydarzeniami nie było już dawno. Najbliższe, w dodatku niezwykle wysokiej rangi, odbędzie się już w tą sobotę w murach pięciogwiazdkowego hotelu Raffles Europejski Warsaw. Wtedy to dojdzie do licytacji niezwykle rzadkich okazów, wśród których znajdują się m.in. dwie monety Zygmunta III Wazy z kultowej kolekcji Henryka Karolkiewicza. Cena wywoławcza półportugału koronnego wagi 5 dukatów to bagatela 300 tysięcy złotych, zaś dwóch talarów wybitych w srebrze – ćwierć miliona.

Kolekcjonerzy z całego świata, którzy zjawią się 17 października w Warszawie, stoczą również walkę o cenne monety z wizerunkami polskich książąt – Mieszka Starego (cena wywoławcza: 2 tys. PLN) czy Bolesława Krzywoustego (30 tys. PLN). Dużym zainteresowaniem powinny też cieszyć się rozchwytywane wzory banknotów oraz świetnie zachowane monety z okresu antyku.

„Wielka Aukcja 26″ wystartuje o godzinie 9:00. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.


https://www.facebook.com/niemczykpl/posts/3731642096867930

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samotne wieczory już nigdy nie będą nudne! Gry planszowe dla singli
Samotne wieczory już nigdy nie będą nudne! Gry planszowe dla singli
Mogłoby się zdawać, że gry planszowe są przeznaczone dla minimum dwóch graczy. Otóż producenci planszówek wyszli naprzeciw potrzebom współczesnego gracza […]
„Śląski brydż” wraca do łask – jak zagrać w skata?
„Śląski brydż” wraca do łask – jak zagrać w skata?
Grać w wojnę, makao czy pokera potrafi niemal każdy, ale czy dasz radę opanować reguły rządzące skatem? Oto „śląski brydż” w pigułce!
Jak rozwijać swoje hobby?
Jak rozwijać swoje hobby?
Dowiedz się, jak znaleźć nowe hobby oraz jak je później rozwijać!
Ostatnie wpisy