Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!
KolekcjonerstwoNewsZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najgłośniejsza aukcja numizmatów nad Wisłą już w najbliższy weekend!

W sobotę 17 października w luksusowych wnętrzach hotelu Raffles Europejski Warsaw dojdzie do jednego z najważniejszych tegorocznych wydarzeń dla krajowej branży numizmatycznej. Podczas licytacji prowadzonej przez Antykwariat Numizmatyczny należący do Michała Niemczyka będzie można nabyć unikatowe monety, banknoty oraz odznaczenia warte nawet setki tysięcy złotych!

Kolekcjonowanie monet na ziemiach polskich ma bardzo długą i bogatą tradycję, aczkolwiek w ostatnich latach zajęciem tym parali się głównie prawdziwi pasjonaci. Zmieniła to światowa pandemia COVID-19, która wywołała największy od niepamiętnych czasów kryzys gospodarczy, a co za tym idzie – spowodowała również ogromny wzrost zainteresowania numizmatyką wśród osób, które dotychczas nie zgłębiały tegoż zagadnienia. Lokowanie kapitału w kruszcze czy właśnie wartościowe monety albo banknoty kolekcjonerskie stało się na tyle popularne, że branża numizmatyczna przeżywa obecnie niesamowitą hossę. W związku z panującym popytem w minionych miesiącach nastąpił znaczący skok cen wspomnianych preciozów o około 20-30%.

Chętnych do nabycia historycznych środków płatniczych nie brakuje, zatem organizatorzy aukcji mogą zacierać ręce – takiego zainteresowania tematycznymi wydarzeniami nie było już dawno. Najbliższe, w dodatku niezwykle wysokiej rangi, odbędzie się już w tą sobotę w murach pięciogwiazdkowego hotelu Raffles Europejski Warsaw. Wtedy to dojdzie do licytacji niezwykle rzadkich okazów, wśród których znajdują się m.in. dwie monety Zygmunta III Wazy z kultowej kolekcji Henryka Karolkiewicza. Cena wywoławcza półportugału koronnego wagi 5 dukatów to bagatela 300 tysięcy złotych, zaś dwóch talarów wybitych w srebrze – ćwierć miliona.

Kolekcjonerzy z całego świata, którzy zjawią się 17 października w Warszawie, stoczą również walkę o cenne monety z wizerunkami polskich książąt – Mieszka Starego (cena wywoławcza: 2 tys. PLN) czy Bolesława Krzywoustego (30 tys. PLN). Dużym zainteresowaniem powinny też cieszyć się rozchwytywane wzory banknotów oraz świetnie zachowane monety z okresu antyku.

„Wielka Aukcja 26″ wystartuje o godzinie 9:00. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.


https://www.facebook.com/niemczykpl/posts/3731642096867930

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest shuffleboard?
Co to jest shuffleboard?
Odkryj fascynujący świat shuffleboardu - strategicznej gry, która łączy zabawę, rywalizację i przyjemność. Przesuń się w świat shuffleboardu już dziś!
Pomysły na prezenty, które możesz przygotować razem z dzieckiem
Pomysły na prezenty, które możesz przygotować razem z dzieckiem
Pozwól, aby dziecko samo wymyśliło, w jaki sposób chce ozdobić słoik. Nawet jeśli nie będzie idealny – będzie wspaniałą pamiątką.
Kwas asparaginowy – właściwości, zastosowanie i dawkowanie
Kwas asparaginowy – właściwości, zastosowanie i dawkowanie
Poszukując sposobów na kształtowanie sylwetki i budowanie masy mięśniowej, warto rozpatrzyć suplementację kwasem asparaginowym. Jakie są rezultaty jego stosowania? Tego dowiesz się z poniższego tekstu. Miłej lektury!
Ostatnie wpisy