Hobby na jesienne wieczory
Promocja swojego hobby
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hobby na jesienne wieczory

Artykuł sponsorowany

Długie jesienne wieczory zachęcają do pozostania w domu. Przeczytaj, jakie aktywności pomogą Ci miło spędzić ten czas i rozwinąć się kreatywnie.

Chłodne, jesienne wieczory w połączeniu z kiepską pogodą mogą nastrajać negatywnie, ale nie warto poddawać się temu wrażeniu. Czas wolny spędzony w domu również może być produktywny i stanowić dla nas kreatywne wyzwanie. Może któraś z poniższych propozycji zainspiruje Cię do spróbowania nowych aktywności?

Haft diamentowy

Tworzenie na tkaninie mozaiki z drobnych, akrylowych kryształków, znane również jako diamond painting, to kreatywna forma spędzania wolnego czasu, która pozwala się zrelaksować, nie myśleć o problemach, a przy tym rozwijać zdolności manualne. Precyzyjnie ułożone diamenciki tworzą efektowny obraz, który pięknie odbija światło i odróżnia się od klasycznych obrazów czy plakatów. Zestawy do haftu diamentowego są wyposażone we wstępnie zadrukowane płótno ze specjalną warstwą klejącą i powłoką ochronną, diamenciki, pojemnik do ich segregowania oraz specjalny rysik do wyklejania. 

Journaling

Wielu psychologów podkreśla, że prowadzenie osobistego dziennika to najlepsze narzędzie do samorozwoju, które pozwala na lepsze poznanie siebie i skonfrontowanie się z męczącymi myślami czy problemami. To także dobry sposób, żeby utrwalić ważne wspomnienia i móc wrócić do nich po latach. Obecnie dużą popularnością cieszą się również art journaling, bullet journaling czy dzienniki autorefleksji i wdzięczności. Kreatywne dzienniki uczą uważności, mogą być pomocne w planowaniu i osiąganiu celów, a także wpływać na postrzeganie naszej codzienności. 

Malarstwo

Kiedy ostatni raz spod Twojej ręki wyszedł jakiś rysunek? Niezobowiązujące malowanie czy szkicowanie może być świetnym sposobem na poprawę nastroju, ponieważ sam proces twórczy ma działanie terapeutyczne. Manualne działania artystyczne przynoszą ukojenie i pozwalają odpocząć zmęczonemu systemowi poznawczemu. Możesz wypróbować różne techniki i kierunku, a także sięgnąć po różnorodne przybory – ołówek, farby, kredki, węgiel artystyczny, a także po akcesoria do malowania po szkle, ceramice, różnych tkaninach czy farby do malowania ciała. Ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność. 

Malowanie po numerach

Nie trzeba mieć wybitnych uzdolnień ani być w określonym wieku, aby spełniać się kreatywnie. Malowanie po numerach sprawdzi się dla osób, które posiadają umiejętności plastyczne i chcą spróbować czegoś nowego, a także jako forma ćwiczeń dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem i potrzebują czasu, żeby nauczyć się precyzyjnie operować pędzlem. Dzięki malowaniu po numerach możesz własnoręcznie odtworzyć ulubiony obraz, co z pewnością daje wiele satysfakcji.

Pisanie scenariuszy filmowych

Kochasz kino, seriale i skomplikowane fabuły, które trzymają widza w napięciu? Świetnym pomysłem na kreatywne spędzanie wolnego czasu może być pisanie scenariuszy, słuchowisk czy dramatów. Dzięki temu możesz lepiej zgłębić tajniki tworzenia angażujących historii, rozwinąć wyobraźnię, zrozumieć zasady dramaturgii czy po prostu dobrze się bawić i oglądać ulubione filmy z większą świadomością na temat tego, jak powstały. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Greta Hoffman

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dziennikarze ponownie staną na bieżni, skoczniach i rzutniach
Dziennikarze ponownie staną na bieżni, skoczniach i rzutniach
12 czerwca w Sieradzu odbędą się 5. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów w Lekkiej Atletyce. Rejestracja uczestników trwa do końca bieżącego tygodnia.
Siła umysłu i pięści – na czym polega boks szachowy (szachoboks)?
Siła umysłu i pięści – na czym polega boks szachowy (szachoboks)?
Szachoboks to jedna z najbardziej nietypowych dyscyplin sportowych, o której pierwsze wzmianki zaczęły się pojawiać już w latach 80. Popularność […]
Składniki warte dodania do sportowej diety
Składniki warte dodania do sportowej diety
Chcesz cieszyć się wymarzoną sylwetką w jak najkrótszym czasie? Zobacz, jakie suplementy i dodatki powinny znaleźć się w diecie sportowca, by efekty ćwiczeń były widoczne jak najszybciej.
Ostatnie wpisy