Champions Chess Tour 2021: Triumf Anisha Giriego w czwartym turnieju, Carlsen na podium
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Champions Chess Tour 2021: Triumf Anisha Giriego w czwartym turnieju, Carlsen na podium

Anish Giri po niezwykle zaciętej rywalizacji wygrał z Janem Niepomniaszczim w finale czwartego turnieju z cyklu Meltwater Champions Chess Tour. Dość powiedzieć, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka! Trzecie miejsce zajął natomiast aktualny mistrz świata Magnus Carlsen, ktory pokonał lidera klasyfikacji generalnej – Wesleya So.

Poziom decydujących potyczek w marcowym turnieju online w szachach szybkich Magnus Carlsen Invitational z pewnością nie zawiódł sympatyków królewskiej gry. Czołowi arcymistrzowie świata stoczyli bowiem między sobą pasjonujące boje, a nieco nieoczekiwanie najlepszy okazał się Anish Giri. W półfinałach reprezentant Holandii zaskakująco łatwo ograł Wesleya So 5:3, zaś Niepomniaszczi po dogrywce pokonał gospodarza całej imprezy, Magnusa Carlsena. Choć brzmi to niewiarygodnie, genialnemu Norwegowi nie udało się awansować do finału w żadnym z czterech tegorocznych turniejów z cyklu Meltwater Champions Chess Tour. „Na pocieszenie” pozostało mu zatem trzecie miejsce po wygranej 5:2 nad sklasyfikowanym aktualnie na 9. miejscu w rankingu FIDE reprezentantem Stanów Zjednoczonych.

W decydującej rozgrywce Magnus Carlsen Invitational do wyłonienia triumfatora także potrzebne były dodatkowe partie w szachach błyskawicznych, trwające po 5 minut plus 3 sekundy doliczane po ruchu. Każdą z nich rozstrzygnął na swoją korzyść Giri i to właśnie on zgarnął główną nagrodę w wysokości 60 tysięcy dolarów. Ponadto urodzony w Petersburgu arcymistrz zagwarantował sobie udział w turnieju finałowym całego cyklu, który odbędzie się we wrześniu w siedzibie firmy Meltwater w San Francisco (pula nagród: 300 tysięcy dolarów).

Po czterech turniejach rangi Meltwater Champions Chess Tour nadal prowadzi Wesley So (140 pkt), a na drugą lokatę awansował Magnus Carlsen (135 pkt). Podium uzupełnia natomiast dobrze dysponowany w ostatnich miesiącach Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu (108 pkt). Kolejny turniej z tego cyklu rozpocznie się w sobotę 24 kwietnia i potrwa do niedzieli 2 maja. W puli nagród znajdzie się 100 tysięcy dolarów.

Congrats Anish Giri for winning Magnus Carlsen Invitational in a nerve-wrecking and very exciting final against Ian…

Opublikowany przez Meltwater Champions Chess Tour Niedziela, 21 marca 2021

Na zdjęciu wyróżniającym: Anish Giri; foto: Frans Peeters / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie rozluźnić mięśnie za pomocą małych narzędzi terapeutycznych?
Jak skutecznie rozluźnić mięśnie za pomocą małych narzędzi terapeutycznych?
Artykuł zawiera porady na temat skutecznego rozluźniania mięśni dzięki małym narzędziom terapeutycznym. Naucz się jak techniki te mogą pomóc przeciwdziałać napięciom i poprawić komfort życia.
Wielobarwny świat pyszczaków
Wielobarwny świat pyszczaków
Pyszczaki to przepiękne i łatwe w hodowli ryby. Dowiedz się, jak przygotować im idealne środowisko do życia!
Turnieje snookera i bilarda dla amatorów – zobacz nasze propozycje na najbliższe miesiące!
Turnieje snookera i bilarda dla amatorów – zobacz nasze propozycje na najbliższe miesiące!
Gdzie będą mogli spróbować swoich sił w przyszłym roku amatorzy snookera i bilarda? Oto nasze propozycje!
Ostatnie wpisy