Champions Chess Tour 2021: Triumf Anisha Giriego w czwartym turnieju, Carlsen na podium
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Champions Chess Tour 2021: Triumf Anisha Giriego w czwartym turnieju, Carlsen na podium

Anish Giri po niezwykle zaciętej rywalizacji wygrał z Janem Niepomniaszczim w finale czwartego turnieju z cyklu Meltwater Champions Chess Tour. Dość powiedzieć, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka! Trzecie miejsce zajął natomiast aktualny mistrz świata Magnus Carlsen, ktory pokonał lidera klasyfikacji generalnej – Wesleya So.

Poziom decydujących potyczek w marcowym turnieju online w szachach szybkich Magnus Carlsen Invitational z pewnością nie zawiódł sympatyków królewskiej gry. Czołowi arcymistrzowie świata stoczyli bowiem między sobą pasjonujące boje, a nieco nieoczekiwanie najlepszy okazał się Anish Giri. W półfinałach reprezentant Holandii zaskakująco łatwo ograł Wesleya So 5:3, zaś Niepomniaszczi po dogrywce pokonał gospodarza całej imprezy, Magnusa Carlsena. Choć brzmi to niewiarygodnie, genialnemu Norwegowi nie udało się awansować do finału w żadnym z czterech tegorocznych turniejów z cyklu Meltwater Champions Chess Tour. „Na pocieszenie” pozostało mu zatem trzecie miejsce po wygranej 5:2 nad sklasyfikowanym aktualnie na 9. miejscu w rankingu FIDE reprezentantem Stanów Zjednoczonych.

W decydującej rozgrywce Magnus Carlsen Invitational do wyłonienia triumfatora także potrzebne były dodatkowe partie w szachach błyskawicznych, trwające po 5 minut plus 3 sekundy doliczane po ruchu. Każdą z nich rozstrzygnął na swoją korzyść Giri i to właśnie on zgarnął główną nagrodę w wysokości 60 tysięcy dolarów. Ponadto urodzony w Petersburgu arcymistrz zagwarantował sobie udział w turnieju finałowym całego cyklu, który odbędzie się we wrześniu w siedzibie firmy Meltwater w San Francisco (pula nagród: 300 tysięcy dolarów).

Po czterech turniejach rangi Meltwater Champions Chess Tour nadal prowadzi Wesley So (140 pkt), a na drugą lokatę awansował Magnus Carlsen (135 pkt). Podium uzupełnia natomiast dobrze dysponowany w ostatnich miesiącach Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu (108 pkt). Kolejny turniej z tego cyklu rozpocznie się w sobotę 24 kwietnia i potrwa do niedzieli 2 maja. W puli nagród znajdzie się 100 tysięcy dolarów.

Congrats Anish Giri for winning Magnus Carlsen Invitational in a nerve-wrecking and very exciting final against Ian…

Opublikowany przez Meltwater Champions Chess Tour Niedziela, 21 marca 2021

Na zdjęciu wyróżniającym: Anish Giri; foto: Frans Peeters / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto znaleźć czas na odpoczynek?
Dlaczego warto znaleźć czas na odpoczynek?
W jaki sposób nauczyć się efektywnie odpoczywać i jakie aktywności będą dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy mamy wolne popołudnie?
Szkoła tańca w Krakowie – jak wybrać najlepszą?
Szkoła tańca w Krakowie – jak wybrać najlepszą?
Doradzamy, jak wybrać szkołę tańca.
Makao – jak grać, żeby wygrać?
Makao – jak grać, żeby wygrać?
Zwycięstwo we wszystkich grach karcianych w dużym stopniu zależy niewątpliwie od szczęścia. Makao nie stanowi tutaj wyjątku, niemniej jednak istnieje […]
Ostatnie wpisy