Nowy mistrz świata w dartach! Po fantastycznym pojedynku!
News
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Starcie pomiędzy Szkotem Peterem Wrightem a Anglikiem Michaelem Smithem trwało dwie godziny. Po długim pojedynku mieszkaniec północnych wysp okazał się jednak lepszy. Wright zwyciężył wynikiem 7:5.

Trudno powiedzieć, co dokładnie wpłynęło na korzyść Szkota. Wielu obstawia doświadczenie – nowy mistrz szlifuje swoje umiejętności od 1987 roku. Teraz nadszedł czas jego wielkich triumfów: dwa lata temu w finale o puchar świata pokonał holenderskiego zawodnika Michaela van Gerwena, następnie Wright musiał przypomnieć o swojej dominacji na Starym Kontynencie, zgarniając puchar mistrza Europy. W ubiegłym roku do sukcesów dołączyły puchary World Matchplay, a także Players Championship Finals.

Finałowa walka mistrzostw świata była zacięta. Początkowo obaj zawodnicy nie radzili sobie za dobrze. Z czasem na prowadzenie wysunął się Wright, który zdobył przewagę 2 punktów. Anglik jednak szybko nadrobił wynik. Przez długi czas szli łeb w łeb, aż w końcu Szkot zdobył przewagę i przy wyniku 4:4 rozpoczął swój zwycięski marsz po puchar.

Zdj. główne: Ernesto Velázquez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka gry w golfa: jak doskonalić putting?
Jeżeli zamierzasz wygrywać na polu golfowym, nie obędzie się bez znajomości puttowania, którego najważniejsze zasady zebraliśmy dla Ciebie w tym […]
Rozwój przemysłowej automatyki dzięki nowoczesnym komponentom elektronicznym
Przemysłowa automatyka rewolucjonizowana przez nowoczesne komponenty elektroniczne. Odkryj ich potencjał!
Miejskie akrobacje traserów. Na czym polega parkour?
Są takie osoby, dla których miejska dżungla to idealne miejsce do uprawiania niezwykłej aktywności fizycznej, jaką bez wątpienia jest parkour. […]