Krzysztof Ratajski zagra w prestiżowym turnieju Masters. „Polski Orzeł” poznał pierwszego rywala
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krzysztof Ratajski zagra w prestiżowym turnieju Masters. „Polski Orzeł” poznał pierwszego rywala

Krzysztof Ratajski doszedł do ćwierćfinału niedawnych Mistrzostw Świata w darcie. Teraz najlepszy polski zawodnik zagra w kolejnej prestiżowej imprezie – Masters 2021, która pod koniec stycznia odbędzie się w angielskim Milton Keynes.

Po Mistrzostwach Świata PDC znacznie wzrosła w naszym kraju popularność darta i samego Krzysztofa Ratajskiego, który doszedł do najlepszej ósemki imprezy rozgrywanej w londyńskiej Alexandra Palace. Teraz przed 44-letnim graczem kolejne ciekawe wyzwanie – debiut w turnieju Masters.

Po ostatnich zmianach w regulaminie liczbę uczestników Mastersa zwiększono z 16 do 24, ale Polak i tak by w nim zagrał, bo obecnie zajmuje 14. lokatę w rankingu PDC. Liderem jest świeżo upieczony mistrz świata, Gerwyn Price.

Ośmiu najwyżej sklasyfikowanych w rankingu darterów zacznie rywalizację od drugiej rundy. Ratajski w pierwszej zmierzy się z Simonem Whitlockiem – Australijczykiem, którego pokonał podczas MŚ bez straty seta. W razie awansu czeka na niego zwycięzca zeszłorocznej edycji, Peter Wright.

Turniej odbędzie się w dniach 29-31 stycznia w Marshall Arena w Milton Keynes. Z powodu pandemii koronawirusa zabraknie niestety kibiców. Transmisje z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Karmienie ryb morskich – wskazówki dla początkujących akwarystów
Karmienie ryb morskich – wskazówki dla początkujących akwarystów
Akwarium morskie to nie tylko piękne kolory i fascynujące gatunki ryb, ale także wyzwanie, jakie stanowi odpowiednie wyżywienie żywych organizmów.
Paintballowa taktyka – co zrobić, aby wygrać?
Paintballowa taktyka – co zrobić, aby wygrać?
Paintball to dynamiczna gra zespołowa, w której zawodnicy mają do zrealizowania określony cel. Może to być zdobycie bazy, przeprowadzenie VIP-a, […]
Suplementacja – na czym polega?
Suplementacja – na czym polega?
We współczesnym świecie zdrowa żywność, która kiedyś była standardem, jest droga i trudno dostępna. Kupowane w dyskontach warzywa i owoce nie zawierają już takich dużych ilości witamin i minerałów, jak kiedyś. Dowiedz się, na czym polega suplementacja i kiedy jest konieczna.
Ostatnie wpisy