Życiowy sukces Ratajskiego! Polak w najlepszej szesnastce MŚ w Darcie!
News
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Życiowy sukces Ratajskiego! Polak w najlepszej szesnastce MŚ w Darcie!

Krzysztof Ratajski pokonał doświadczonego Simona Whitlocka 4:0 i po raz pierwszy w karierze awansował do 1/8 finału MŚ w Darcie! Najwyżej notowany polski darter (15. miejsce w rankingu PDC) powalczy o ćwierćfinał z Niemcem Gabrielem Clemensem, który sprawił gigantyczną niespodziankę eliminując obrońcę tytułu, Petera Wrighta.

Ratajski już po raz drugi w tym miesiącu wysoko ograł popularnego „Czarodzieja” (na początku grudnia triumfował 4:1 w zawodach z cyklu PDC Home Tour III – przyp. red.). Polak wykorzystał słabszą formę Australijczyka, który w niedzielę miał ogromne problemy z kończeniem na podwójnych polach (zaledwie 6/29 wyzerowań). Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej darter przyznał zresztą w rozmowie z TVP Sport, że jest bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu, ale ma świadomość, iż stać go na jeszcze lepszą grę i wyrównaną rywalizację z najlepszymi na świecie.

„Mierzę dużo wyżej. Ambicje są spore, forma również dopisuje. Czuję, że w tym momencie mogę wygrać z każdym. W darcie decydują oczywiście niuanse i milimetry, ale czuję, że mogą one tym razem zaważyć na moją korzyść” – powiedział Ratajski.

W najbliższy wtorek „Polskiego Orła” czeka jeden z najważniejszych pojedynków w karierze – z Gabrielem Clemensem (31. pozycja w światowym rankingu PDC). W wieczornej sesji po zaciętym oraz stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Niemiec wyeliminował aktualnego mistrza świata Petera Wrighta, notując kapitalną skuteczność na doublach (45,45%, 15/33).


Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Mykonos to jedna z greckich wysp, niewielka, jednak bardzo luksusowa.
Umysł – niezwykle istotny element przy uprawianiu MMA
Umysł – niezwykle istotny element przy uprawianiu MMA
Sporty walki to aktywność fizyczna, która wymaga od zawodnika ogromu poświęceń. Aby odnosić sukcesy w MMA, należy nie tylko trenować […]
Jakie korzyści niesie zakładanie kont u wielu bukmacherów?
Jakie korzyści niesie zakładanie kont u wielu bukmacherów?
Jeżeli ktoś traktuje zakłady bukmacherskie nie tylko jako weekendową rozrywkę, lecz również regularny przypływ gotówki, najprawdopodobniej posiada już aktywne konta […]
Ostatnie wpisy