Mistrzostwa Świata w Darcie: Gerwyn Price triumfatorem i nowym numerem 1 na świecie!
News
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mistrzostwa Świata w Darcie: Gerwyn Price triumfatorem i nowym numerem 1 na świecie!

Trwa fantastyczna passa Gerwyna Price’a! Po zwycięstwach w World Grand Prix, World Series Finals oraz PDC World Cup of Darts przyszła kolej na najważniejszy indywidualny tytuł – Mistrzostwo Świata PDC. Walijczyk pokonał w decydującym pojedynku w Alexandra Palace Gary’ego Andersona 7:3, osiągając długimi fragmentami fenomenalną skuteczność.

Zakończony w niedzielę czempionat był wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy w historii kluczowe mecze zostały rozegrane bez publiczności, a największy faworyt Michael van Gerwen poległ aż 0:5 już na etapie ćwierćfinału, gdzie z kolei po raz pierwszy w karierze dotarł Polak, Krzysztof Ratajski. Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Świata byli także bliscy pobicia rekordu maksymalnych wartości 180 pkt w całym turnieju (880), ale ostatecznie licznik zatrzymał się na 877.

Finałowa rozgrywka także stała na wysokim poziomie, jednak to Gerwyn Price wzniósł się na absolutne wyżyny (średnia z trzech lotek powyżej 100), natomiast Gary Anderson miał ogromne problemy z kończeniem na podwójnych polach (zaledwie 26,87%). Walijczyk wydawał się być tego dnia absolutnie poza zasięgiem Szkota, aczkolwiek w decydującym momencie dopadła go niewytłumaczalna niemoc – zmarnował aż 11 szans na zamknięcie spotkania już w dziewięciu setach! Wcześniej „The Iceman” popisywał się spektakularnymi checkoutami (161 czy 120) oraz bezbłędnymi wyzerowaniami na polu D20 (10/10 pierwszych prób). W końcu, po kilku nietypowych dla siebie pomyłkach, zakończył najważniejszy mecz w karierze celnym rzutem na D5 w piątym legu dziesiątego seta i został pierwszym mistrzem świata PDC rodem z Cymru. Dzięki niedzielnemu triumfowi stał się również bogatszy o pół miliona funtów, a przede wszystkim awansował w światowym rankingu na pozycję numer 1, odbierając prymat Michaelowi van Gerwenowi.

„Jestem w siódmym niebie. Naprawdę nie mogę nawet mówić. […] Nigdy w życiu nie czułem takiej presji. Ciężko było trafić ten zwycięski double. W jaki sposób Michael van Gerwen, Peter Wright czy inni ludzie sprawiają, że wygląda to tak łatwo – to szaleństwo” – powiedział Price na antenie Sky Sports tuż po wygranej.

Po zakończeniu MŚ podane zostały też nazwiska dziewięciu zawodników, którzy wystartują w nowym sezonie Premier League Darts – najlepszej darterskiej ligi świata. W gronie wybrańców znaleźli się obaj finaliści, a także Michael van Gerwen, Peter Wright, Rob Cross, Glen Durrant, Nathan Aspinall oraz dwaj debiutanci: Dimitri van den Bergh i Jose de Sousa. Nominacja dla dziesiątego dartera nie została jeszcze ujawniona, dlatego wciąż można żywić nadzieję, iż otrzyma ją nasz reprezentant Krzysztof Ratajski. Jako głównych faworytów wymienia się jednak Dave’a Chisnalla, który w 1/4 finału w spektakularnym stylu rozprawił się z genialnym „Mighty Mike’m”, a także doświadczonego Jamesa Wade’a.

Zdjęcie wyróżniające: Sven Mandel / Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto uczyć się tańca towarzyskiego?
Dlaczego warto uczyć się tańca towarzyskiego?
Na naukę tańca nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno - każdy dojrzewa do tej decyzji w swoim własnym tempie.
Nowe rodzaje przynęt – czy rzeczywiście są skuteczniejsze od tradycyjnych?
Nowe rodzaje przynęt – czy rzeczywiście są skuteczniejsze od tradycyjnych?
Jeszcze do niedawna wędkarze mieli do wyboru wyłącznie przynęty naturalne. Wiele osób w dalszym ciągu z nich korzysta, lecz wraz […]
Małże i jeżowce – niedoceniani bohaterowie drugiego planu w akwarium morskim
Małże i jeżowce – niedoceniani bohaterowie drugiego planu w akwarium morskim
Akwarystyka morska to nie tylko ryby i koralowce. Wśród mieszkańców rafy koralowej są także inne ciekawe, bardzo atrakcyjne stworzenia, które […]
Ostatnie wpisy