Czym jest airsoft? – początki i bezpieczeństwo
Hobby przygodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest airsoft? – początki i bezpieczeństwo

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ludzie próbując urozmaicić sobie życie, postanawiają wykonywać bardzo wiele różnorodnych czynności. Szukanie nietuzinkowej i niecodziennej pasji to świetna odskocznia od rutyny i sposób na pełne zrelaksowanie się. Osoby mające podobne zainteresowania łączą się w grupy i wspólnie realizują swoje plany, świetnie się przy tym bawiąc.

Tak właśnie jest w przypadku airsoftu. Gra polegająca na działaniach drużynowych i pokonaniu swoich oponentów to nic innego jak imitacja wojny na specjalnie przeznaczonym do tego polu bitwy. Cała rozgrywka odbywa się rzecz jasna zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa, a jak o nie zadbać napiszemy poniżej. 

Na czym polega asg? 

ASG to skrót od “Air Soft Gun”. Na samym starcie dementujemy wszystkie plotki mówiące, że rozgrywka ta jest tym samym co paintball. Owszem, również jest to forma strzelanki, jednak rodzaj broni i zasady całkowicie różnią się od siebie nawzajem. W omawianej przez nas rozgrywce korzysta się głównie z plastikowych kulek. Cała gra polega na łączeniu się w drużyny i na próbach zdobycia bazy przeciwnika. Form gier jest oczywiście wiele, gdyż można wcielać się również w postaci, które brały udział w ważnych wydarzeniach historycznych i odgrywać te role bądź też grać w strzelanki każdy na każdego.  

Najczęstszym rozwiązaniem jest jednak gra zespołowa i wspólne dążenie do bycia najlepszym. Gracze będący w drużynach zakładają grupy, dzięki którym umawiają się na rozgrywkę z potencjalnymi oponentami. Najlepiej, aby teren był dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa, zanim dojdzie tam do gry. 

Jak pozyskać broń na początek? 

Broń to kluczowy element całej rozgrywki i bez niej nie powinniśmy wchodzić w ogóle na pole bitwy. W airsofcie korzysta się z replik prawdziwych broni, przystosowanych do strzelania plastikowymi kulkami i napędzanych elektrycznie, gazowo lub też sprężynowo. Najpopularniejszym miejscem, w którym nabyć możemy swoją replikę jest sklep z replikami ASG

Warto wcześniej jednak wybrać się do wypożyczalni tego typu sprzętów i przed kilkoma pierwszymi rozgrywkami wytestować, jaki typ broni będzie dla nas najlepszy. Musimy pamiętać, że na sam początek przygody nie powinniśmy wydawać sporych sum na to czym strzelamy, a lepiej wyposażyć się w asortyment, który dobrze ochroni nas przed zmierzającymi w naszym kierunku kulkami. 

Bezpieczeństwo najważniejsze 

W kwestii bezpieczeństwa trzeba zacząć od wyposażenia gracza. Podstawowymi elementami, które musimy mieć, są przede wszystkim okulary ochronne. W nie powinniśmy zainwestować najwięcej, gdyż chodzi tutaj głównie o nasz wzrok. Następnie warto jest mieć swój mundur w kolorze drużyny, kask, rękawiczki oraz wysokie buty za kostkę. 

Odnośnie bezpieczeństwa w czasie rozgrywki zaleca się sprawdzić teren pod kątem wystających z ziemi prętów, dziur czy też innych niebezpiecznych elementów. Trzeba pamiętać, że gdy jesteśmy blisko przeciwnika to nie strzelamy, tylko krzyczymy “pif paf”. Zanim ktoś spyta, dlaczego tak jest, niech najpierw skosztuje uczucia plastikowej kulki wystrzelonej z odległości kilku metrów.

Zdjęcia: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni plan abonamentowy dla twojej witryny internetowej
Jak wybrać odpowiedni plan abonamentowy dla twojej witryny internetowej
Odkryj, jak dokonać trafnego wyboru planu abonamentowego do witryny internetowej. Nasz artykuł pomoże Ci porównać dostępne opcje i podjąć świadomą decyzję.
Życiowy sukces Ratajskiego! Polak w najlepszej szesnastce MŚ w Darcie!
Życiowy sukces Ratajskiego! Polak w najlepszej szesnastce MŚ w Darcie!
Krzysztof Ratajski pokonał doświadczonego Simona Whitlocka 4:0 i po raz pierwszy w karierze awansował do 1/8 finału MŚ w Darcie! […]
Jakie zalety ma napęd 4×4 w samochodzie?
Jakie zalety ma napęd 4×4 w samochodzie?
Napęd 4x4 w samochodzie to układ, który umożliwia przekazywanie momentu obrotowego na wszystkie cztery koła pojazdu. To rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców i producentów samochodów, ponieważ oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnym napędem na dwie osie.
Ostatnie wpisy