Dlaczego warto uczyć się tańca towarzyskiego?
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto uczyć się tańca towarzyskiego?

Na naukę tańca nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno – każdy dojrzewa do tej decyzji w swoim własnym tempie. Nie można zatem zmuszać, czy cały czas namawiać do podjęcia tej decyzji. Powinna ona płynąć prosto z serca i tego, czego oczekuje się od własnego życia. Podobnie jak w każdej dziedzinie, również w tańcu najważniejsze jest zrobienie pierwszego kroku, po nim jest już o wiele łatwiej.

Taniec towarzyski to doskonała zabawa

Na zajęcia z tańca towarzyskiego uczęszczają dorośli i dzieci, dlatego to zajęcie może z powodzeniem łączyć pokolenia. To nie tylko umiejętność wykonywania poszczególnych kroków, ale także śmiałość do proszenia kogoś do wspólnego tańca. Łatwo dojść do wniosku, że regularne ćwiczenie tańca towarzyskiego pozwala na skuteczne zbudowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości w życiu codziennym. Nauka nowych kroków to też wspaniała zabawa, podczas której możliwe staje się zapominanie o troskach życia codziennego, obowiązkach, pracy. Taniec często staje się pasją, a tę powinien mieć zdecydowanie każdy, pomocna w tym jest Szkoła Tańca Skalski Dance, warto odwiedzić stronę internetową, na której znajduje się mnóstwo szczegółów na temat obecnej oferty. Jeśli stawiacie na taniec towarzyski Kraków, to właśnie tam warto udać się w pierwszej kolejności.

Tańce standardowe

Dość popularny w ostatnim czasie jest sportowy taniec towarzyski, wśród którego wyróżnia się między innymi tańce standardowe. To właśnie od nich wszystko się zaczęło, a zamykając oczy dość łatwo można sobie wyobrazić jak on wyglądał. W wyobrażeniach wielu osób charakteryzował się specjalnym ubiorem. Mężczyźni zakładali fraki, a kobiety efektowne suknie – trudno się z tym nie zgodzić, chociaż stroje te przeszły pewne modyfikacje, nadal są dość charakterystyczne. Do tańców towarzyskich zalicza się walc angielski, tango, walc wiedeński, slow foxtrot i quickstep. Podczas zawodów każdy z nich należy zatańczyć w takiej właśnie kolejności, całość stanowi ciekawe i barwne wydarzenia kulturalne. Taniec towarzyski Kraków potrafi łączyć ludzi i nie da się ukryć, że sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, które nierzadko przeradzają się w prawdziwe przyjaźnie.

Tańce latynoamerykańskie

Tańce standardowe są często nazywane sportowymi, jednak bardzo ciekawą jego alternatywą są tańce latynoamerykańskie. To szybkie tempo, ekscytujące i ciekawe figury podkreślone zmysłowymi strojami i często nagim torsem mężczyzn. Wszystkie jego odmiany pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, poza Sambą, Rumbą i Cha Cha. Wyjątkami w tym aspekcie są również Paso Doble i Jive. Generalnie łacinę wykonuje się na turniejach i konkursach w nieprzypadkowej kolejności, tylko zawsze: Cha Cha, Samba, Rumba Paso Doble i Jive. Porywający styl tańców latynoamerykańskich i piękne kostiumy sprawiają, że każdy, kto słyszy muzykę od razu biegnie na parkiet. Ponadto poszczególne kroki i figury taneczne idealnie obrazują odcienie miłości między dwojgiem ludzi. To kolejna kwestia, która powinna stać się zachętą do rozpoczęcia nauki tańca.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Decydując się na wynajem kampera na wakacyjny wyjazd w gronie rodziny czy przyjaciół, warto zwrócić uwagę na formalności, jakich należy […]
Przygotowanie do pierwszego skoku spadochronowego: co musisz wiedzieć?
Przygotowanie do pierwszego skoku spadochronowego: co musisz wiedzieć?
Pierwszy skok spadochronowy? Przygotuj się jak profesjonalista! Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć - od podstawowych zasad, przez sprawdzenie sprzętu, do mentalnej gotowości.
Jak wybrać odpowiednią wędkę karpiową i cieszyć się bogatymi połowami?
Jak wybrać odpowiednią wędkę karpiową i cieszyć się bogatymi połowami?
Karpiowa metoda łowienia ryb jest, obok metody spinningowej, jedną z najpopularniejszych. Wędka powinna odznaczać się solidnym wykonaniem, ponieważ w przypadku delikatnego sprzętu spotkanie z rybą może skończyć się jego uszkodzeniem.
Ostatnie wpisy