Longboard – czym jest i jak wybrać?
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Longboard – czym jest i jak wybrać?

Artykuł sponsorowany

Poszukujesz nowego hobby? A może chcesz poprawić swoją koordynację ruchową? Jazda na longboardzie to jeden z tych pomysłów, które pomogą Ci wcielić w życie większą ilość aktywności fizycznej. Czym jest longboard? Dowiedz się już teraz! 

Longboarding pomaga poprawić kondycję i spalić nawet 400 kalorii na godzinę. Dlatego, jeżeli dotychczas zastanawiałeś się, czy jest sens rozpocząć przygodę z jazdą na longboardzie podczas redukcji to odpowiedź brzmi – tak. W artykule wyjaśniamy, czym w zasadzie jest ta aktywność oraz co należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniej deski. 

Longboard – co to takiego jest? 

Na pierwszy rzut oka longboard utożsamiany jest z deskorolką. Jedną z podstawowych różnic jest długość. Longboard wyróżnia dłuższy blat, z charakterystycznie wybrzuszonym kształtem oraz większymi kółkami. Te udogodnienia sprawiają, że jazda wydaje się być bardziej komfortowa, niezależnie od powierzchni, po której się poruszamy. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze longboardu? 

Najważniejszymi kryteriami są wzrost i waga użytkującego. Zgodnie z tą zasadą, im wyższa osoba, tym deska powinna być dłuższa. Masa ciała determinuje z kolei twardość longboardu. Zakłada się, że dla cięższych użytkowników proponowane są modele z wypukłym blatem, natomiast drobniejszym – z wklęsłym. 

Znaczenie ma również teren, po którym zamierzasz jeździć. Jeżeli na co dzień będziesz poruszać się po mieście, zdecyduj się na zakup miękkich kółek, które pozwolą na skuteczniejszą kontrolę deski. Najlepiej, aby mierzyła do 130 cm i charakteryzowała się krótszym nosem.

Jakie są modele desek? 

Znajomość poszczególnych modeli desek jest przydatna dla tych osób, które planują rozwijać swoje umiejętności. Wśród najpopularniejszych rodzajów wyróżnia się: 

  • pintail – wersja dla początkujących, o długości ok. 100 cm i gwarancji większej stabilności; 
  • drop through – wyróżnia ją blat zawieszony blisko podłoża, dzięki czemu użytkujący może osiągnąć większą prędkość; 
  • twin pin – to opcja dla bardziej zaawansowanych. Znakami rozpoznawczymi deski są zwężone, podgięte w górę końce blatu, ułatwiające wykonywanie akrobacji w powietrzu; 
  • rocker – przeznaczona dla miłośników jazdy wyczynowej. Sama deska jest wklęsła, nieco wygięta wzdłuż własnej osi, co umożliwia większą kontrolę podczas poruszania się sprzętem; 
  • camber – idealne rozwiązanie dla osób o nieco wyższej wadze, ze względu na giętkość deski. 

Jeżeli wahasz się nad wyborem odpowiedniej dla Ciebie deski, koniecznie odwiedź sklep z longboardami i zasięgnij profesjonalnego wsparcia. 

Fot.: Marc Kleen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią dermokosmetykę dla swojego typu skóry?
Jak wybrać odpowiednią dermokosmetykę dla swojego typu skóry?
Dowiedz się, jak skutecznie dobrać kosmetyki do pielęgnacji skóry. Rozpoznaj swój typ cery i znajdź produkty idealne dla siebie.
Jak wybrać odpowiednie podzespoły do swojego komputera – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać odpowiednie podzespoły do swojego komputera – przewodnik dla początkujących
Poznaj podstawy wyboru komponentów komputerowych, które spełnią Twoje oczekiwania. Odkryj nasz przewodnik dla początkujących i dowiedz się, jak skomponować idealne podzespoły do swojego PC.
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Decydując się na wynajem kampera na wakacyjny wyjazd w gronie rodziny czy przyjaciół, warto zwrócić uwagę na formalności, jakich należy […]
Ostatnie wpisy