Klapkowa moda
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Klapkowa moda

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Już od wielu lat przyjęło się, że klapki sportowe i krótkie spodenki to całkiem normalny ubiór, nie tylko podczas wycieczki na plażę. Sprawiło to, że producenci zaczęli się jeden przez drugiego prześcigać w ich projektowaniu i wypuszczaniu na rynek. Dzisiaj powszechnie dostępne są nie tylko podstawowe modele, ale także takie, które najlepiej wpasowują się w obecnie panujące trendy, a także zdecydowanie poprawiają komfort chodzącej w nich osoby. Po wielokroć posiadają specjalne podeszwy, często też dodatkowe paski, które zatrzymają je w miejscu nawet podczas biegu. Normą stały się już anatomiczne kształty, które zapobiegają nie tylko zmęczeniu stóp, ale także płaskostopiu.

Na basen, plażę, a może do domu? Niektóre z nich sprawdzą się nawet w mieście!

Chociaż sportowe klapki w mieście nadal budzą u niektórych mieszane uczucia, to spopularyzowały się na tyle, że nikogo już szczególnie nie dziwią. Warto jednak dobrać obuwie pod kątem jego przeznaczenia. Inne będą idealne do mieszkania czy ogrodu, a zupełnie odmienne sprawdzą się wtedy, kiedy uwielbiamy częste wypady na basen. Klapki miejskie to zaś zupełnie odmienna kategoria, która powinna cechować się nieco większym stonowaniem i poziomem zakrycia stopy.

Klapki sportowe mogą się także sprawdzić podczas uprawiania wielu sportów. Dzięki specjalnym paskom mocującym niektóre z nich świetnie nadają się na rower czy do kajaka. Mogą się również nadawać do pływania, kiedy w pobliżu posiadamy jedynie taki akwen, który może się poszczycić niezbyt przyjemnym dnem. Pozwalają na jedyne w swoim rodzaju połączenie mody i wygody.

Zawsze najważniejsza jest jakość

Należy o tym pamiętać już na etapie myślenia o zakupie. Sportowe klapki, które zostaną kupione na bazarze lub w markecie za kilkanaście złotych, nie mogą się cechować szczególną trwałością. Zwykle też mają bardzo sztampowe wzornictwo i brak im wyrobień anatomicznych, co negatywnie wpływa na ludzkie stopy. Jeżeli brak nam pieniędzy na wyższą półkę, to warto dopłacić chociaż kilkadziesiąt złotych i cieszyć się ładną parą butów z jednej z popularnych sieciówek.

Klapki sportowe najwyższej jakości cechują się wyższą ceną, ale należy przy tym pamiętać, iż jest to zakup dokonywany na wiele lat. Guma nie sparcieje i nie rozejdzie się po jednym sezonie, a newralgiczne elementy nie są klejone tanim klejem, który już po kilku użyciach zacznie się wykruszać. W perspektywie kilku lat pozwoli to nawet na oszczędność, ponieważ w czasie, kiedy inna osoba będzie zmuszona kupić kilka nowych par, my dalej będziemy mogli cieszyć się tymi klapkami, co w poprzednich latach.

Fot.: roc sun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
ABC survivalu: Jak pozyskać i uzdatnić wodę w terenie?
ABC survivalu: Jak pozyskać i uzdatnić wodę w terenie?
Bez wody nie ma życia. Co zrobić, gdy na wyprawie skończy się woda butelkowana? Jak pozyskać krople niezbędne do przetrwania? Sprawdź nasze wskazówki!
Sprzęt turystyczny, który nigdy nie zawodzi!
Sprzęt turystyczny, który nigdy nie zawodzi!
Wysoka jakość to jeden z ważniejszych czynników, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze sprzętu turystycznego.
Paintballowa amunicja – co trzeba o niej wiedzieć?
Paintballowa amunicja – co trzeba o niej wiedzieć?
Paintball to gra, która świetnie sprawdza się jako alternatywa dla innych aktywności fizycznych. Spędzanie wolnego czasu ze znajomymi na strzelaniu […]
Ostatnie wpisy