Klapkowa moda
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Klapkowa moda

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Już od wielu lat przyjęło się, że klapki sportowe i krótkie spodenki to całkiem normalny ubiór, nie tylko podczas wycieczki na plażę. Sprawiło to, że producenci zaczęli się jeden przez drugiego prześcigać w ich projektowaniu i wypuszczaniu na rynek. Dzisiaj powszechnie dostępne są nie tylko podstawowe modele, ale także takie, które najlepiej wpasowują się w obecnie panujące trendy, a także zdecydowanie poprawiają komfort chodzącej w nich osoby. Po wielokroć posiadają specjalne podeszwy, często też dodatkowe paski, które zatrzymają je w miejscu nawet podczas biegu. Normą stały się już anatomiczne kształty, które zapobiegają nie tylko zmęczeniu stóp, ale także płaskostopiu.

Na basen, plażę, a może do domu? Niektóre z nich sprawdzą się nawet w mieście!

Chociaż sportowe klapki w mieście nadal budzą u niektórych mieszane uczucia, to spopularyzowały się na tyle, że nikogo już szczególnie nie dziwią. Warto jednak dobrać obuwie pod kątem jego przeznaczenia. Inne będą idealne do mieszkania czy ogrodu, a zupełnie odmienne sprawdzą się wtedy, kiedy uwielbiamy częste wypady na basen. Klapki miejskie to zaś zupełnie odmienna kategoria, która powinna cechować się nieco większym stonowaniem i poziomem zakrycia stopy.

Klapki sportowe mogą się także sprawdzić podczas uprawiania wielu sportów. Dzięki specjalnym paskom mocującym niektóre z nich świetnie nadają się na rower czy do kajaka. Mogą się również nadawać do pływania, kiedy w pobliżu posiadamy jedynie taki akwen, który może się poszczycić niezbyt przyjemnym dnem. Pozwalają na jedyne w swoim rodzaju połączenie mody i wygody.

Zawsze najważniejsza jest jakość

Należy o tym pamiętać już na etapie myślenia o zakupie. Sportowe klapki, które zostaną kupione na bazarze lub w markecie za kilkanaście złotych, nie mogą się cechować szczególną trwałością. Zwykle też mają bardzo sztampowe wzornictwo i brak im wyrobień anatomicznych, co negatywnie wpływa na ludzkie stopy. Jeżeli brak nam pieniędzy na wyższą półkę, to warto dopłacić chociaż kilkadziesiąt złotych i cieszyć się ładną parą butów z jednej z popularnych sieciówek.

Klapki sportowe najwyższej jakości cechują się wyższą ceną, ale należy przy tym pamiętać, iż jest to zakup dokonywany na wiele lat. Guma nie sparcieje i nie rozejdzie się po jednym sezonie, a newralgiczne elementy nie są klejone tanim klejem, który już po kilku użyciach zacznie się wykruszać. W perspektywie kilku lat pozwoli to nawet na oszczędność, ponieważ w czasie, kiedy inna osoba będzie zmuszona kupić kilka nowych par, my dalej będziemy mogli cieszyć się tymi klapkami, co w poprzednich latach.

Fot.: roc sun/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
Mykonos to jedna z greckich wysp, niewielka, jednak bardzo luksusowa.
Narzędzia i akcesoria dla majsterkowicza
Narzędzia i akcesoria dla majsterkowicza
Uwielbiasz spędzać czas na majsterkowaniu? Sam naprawiasz wiele domowych urządzeń, a może swój samochód? Potrzebujesz do tego narzędzi i akcesoriów, które usprawnią i ułatwią wszelkie prace. Mogą to być, między innymi wózki warsztatowe, gdzie znajdą się najważniejsze narzędzia, ale to nie wszystko!
Sepak takraw – siatkonoga w wydaniu akrobatycznym
Sepak takraw – siatkonoga w wydaniu akrobatycznym
Ta niezwykle efektowna dyscyplina sportu pochodzi z Dalekiego Wschodu i łączy w sobie elementy siatkówki, gimnastyki, piłki nożnej, karate, a […]
Ostatnie wpisy