Dlaczego przed podróżą należy wykupić ubezpieczenie turystyczne?
InneSporty umysłowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego przed podróżą należy wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Artykuł sponsorowany

Nawet najlepiej zaplanowane wakacje są obarczone ryzykiem wystąpienia niespodziewanych sytuacji. Mowa tu m.in. o wypadkach, które wymagają interwencji lekarza specjalisty. Dlaczego tak ważne jest to, aby wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne przed wybraniem się w podróż – gdzie znaleźć najlepsze oferty?

W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie turystyczne?

Na co dzień kwestie ubezpieczenia zaprzątają nam głowę, np. przy zmianie pracy lub podczas poszukiwania nowego, lepszego ubezpieczyciela. Jednak przy planowaniu podróży zagranicznej, należy poświęcić tej kwestii tyle uwagi, co przy wyborze odpowiedniego zakwaterowania. Niespodziewane, niebezpieczne dla zdrowia lub życia sytuacje, nie są ujęte w harmonogramie wakacji i mogą sprawić sporo problemów.

Jako obywatele Unii Europejskiej możemy bez większych przeszkód poruszać się w granicach wspólnoty i korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (dotyczy to również państw zrzeszonych w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu). Oznacza to, że w przypadku przeziębienia lub zatrucia pokarmowego, możemy udać się z wizytą do lekarza pierwszego kontaktu i otrzymać, np. receptę.

Sytuacja komplikuje się, jednak jeśli zaskoczą nas bardziej poważne dolegliwości. Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, przysługujące obywatelom Unii, nie pokryje kosztów związanych z ewentualnym transportem do kraju, leczeniem w prywatnych placówkach, czy stosowaniem medykamentów. Należy również pamiętać, że jeśli sytuacja, w której się znajdziemy, będzie wymagała interwencji zespołu ratunkowego, również będziemy musieli za to dodatkowo zapłacić.

Gdzie znaleźć dobre oferty ubezpieczeniowe?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczyciela powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy jego oferta pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. Wiele ofert zawiera kruczki, które w sytuacji awaryjnej, mogą stanowić ogromne utrudnienie. Na stronie polisaturystycza.pl znajdziesz wiele przydatnych informacji, dotyczących ubezpieczeń podróżnych. Więcej dostępnych jest w  artykule: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-za-granica-o-czym-warto-pamietac.

Karta EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

Z podstawowych usług medycznych za granicą skorzystamy dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczeń Zdrowotnych, w skrócie EKUZ. Może wyrobić ją każda osoba, która jest objęta ubezpieczeniem, np. w miejscu pracy, szkole lub uczelni wyższej. Warto posiadać ją przy sobie w trakcie odbywania podróży, ponieważ znacznie skróci ona czas, który zagraniczny urzędnik będzie musiał poświęcić na zweryfikowanie, czy dana osoba może skorzystać bezpłatnie z danego świadczenia.

Wielu podróżujących decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które w razie konieczności, pokryje również koszty związane z pobytem w placówce medycznej, transportem lub konsultacją specjalistyczną. Szczególnie chętnie sięgają po nie osoby, które podczas wypoczynku uprawiają ryzykowne sporty.

Więcej różnić pomiędzy kartą EKUZ a ubezpieczeniem turystycznym znajdziesz pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne.

Fot.: Anete Lūsiņa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Niezwykły sukces australijskiej golfistki!
Historia została napisana na naszych oczach! Hannah Green i jej gigantyczny sukces.
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe – jak przygotować się do tego rodzaju łowienia?
Wędkarstwo spinningowe wymaga dobrego sprzętu, skutecznej przynęty, podstawowej wiedzy o łowisku i zwiększającego się systematycznie doświadczenia wędkarskiego. Oto garść praktycznych […]
Aktywny weekend w Polsce – jakie kierunki wybrać?
Aktywny weekend w Polsce – jakie kierunki wybrać?
Szukasz pomysłów na ciekawy i bardzo aktywny weekend? Poznaj nasze trzy ekscytujące propozycje kierunków w Polsce, które zachwycą całą rodzinę!
Ostatnie wpisy