Skok ze spadochronem – najciekawsze fakty
Sporty niszowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skok ze spadochronem – najciekawsze fakty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ludzkość od zawsze interesowała się możliwościami swobodnego latania i lądowania na ziemi. Jednak obawiano się o zdrowie i życie śmiałków chcących tego spróbować. Wszelkie obawy zniknęły po wynalezieniu spadochronu, co zgodnie z legendą miało miejsce w starożytnych Chinach. Nikt nie wie, ile jest w tym prawdy, ale faktem jest to, że ten wynalazek jest doceniany do dzisiaj.

Historia powstania spadochronu

Duży wkład w powstanie spadochronu miał z całą pewnością Leonardo da Vinci. Przedstawił on swój projekt w 1485 roku, miał on kształt piramidy. Ponowne eksperymenty prowadzono dopiero u schyłku XVIII wieku, kiedy chemik Sebastian Lenormand wydał broszurę. Zawierała ona opis stworzonej przez niego konstrukcji noszącej nazwę parachute.  2 lata po tym wydarzeniu przeprowadzono test, podczas którego ze spadochronem skoczył pies Jeana Pierre’a Blancharda – szczęśliwie wylądował. Pierwszy projekt spadochronu skontruował Andre Jacques Garnerin, miał on kształt półkuli z koszem dla skoczka. Już 5 lat później otrzymał na ten wynalazek patent, jako pierwszy w historii. Wszelkie prace nad ulepszeniem wynalazku nabrały rozpędu dopiero w czasach rozwoju żeglugi powietrznej. To właśnie wtedy uznano, że spadochron może być idealnym i skutecznym narzędziem do ratowania życia pilotów. Kolejnym etapem było zbudowanie i wypróbowanie spadochronu z obręczą i uprzężą, następnie z czaszą ukrytą w pokrowcu otwierano po pociągnięciu linki.

Przygotowanie do skoku

W celu odbycia skoku ze spadochronem konieczne jest przejście specjalistycznego szkolenia, chyba, że ma on być wykonany w tandemie. W takim przypadku niezbędne jest podpisanie oświadczenia i krótkie, zaledwie 15-minutowe szkolenie teoretyczne. Za bezpieczeństwo śmiałków odpowiedzialny jest doświadczony instruktor, który uczula na przybranie właściwej pozycji podczas lotu i lądowania. Obecnie skok ze spadochronem Bielsko Biała cieszy się dużym zainteresowaniem, a powodem jest ogromna dawka pozytywnych emocji, adrenaliny. Decydując się na skok ze spadochronem pasażer tandemu powinien założyć wygodne ubranie, a dopiero na to specjalny kombinezon. Można go nieodpłatnie wypożyczyć w strefie skoków. Potrzebne są ponadto sznurowane buty z miękką podeszwą, kask i przezroczyste okulary ochronne. Niewskazane jest pozostawienie rozpuszczonych włosów, należy jest związać. Ponadto zdjąć wszelką biżuterię, ozdoby do włosów, a wszystkie te rzeczy przechować w depozycie i odebrać po wylądowaniu.

Szczegóły skoku ze spadochronem

Skok ze spadochronem Bielsko Biała to popularna forma rozrywki dla każdego fana dużej dawki adrenaliny. Samolot ze skoczkami wznosi się na około 4000 metrów w górę. Podczas lotu wszyscy zajmują miejsca siedzące, a po wzniesieniu się na pożądaną wysokość spadochroniach otwiera drzwi. Następnie skoczkowie wyskakują z pokładu samolotu, koniecznie we właściwej kolejności, ustalonej odpowiednio wcześnie. Miłośnicy takich przeżyć zgodnie twierdzą, że po wyskoczeniu z samolotu cały stres ustępuje, a na jego miejsce wstępuje ekscytacja i ogromne dawki przyjemnych odczuć.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

14 − dziesięć =

Rekomendowane
Klapkowa moda
Klapkowa moda
Już od wielu lat przyjęło się, że klapki sportowe i krótkie spodenki to całkiem normalny ubiór, nie tylko podczas wycieczki na plażę.
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wypłynąć na szerokie wody. Jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem?
Wielu z pewnością marzy o pozostawieniu wszystkich problemów na lądzie i wypłynięciu na bezkresne akweny. Same marzenia to jednak za […]
Jak dobrze dobrać oświetlenie do uprawy domowych roślin?
Jak dobrze dobrać oświetlenie do uprawy domowych roślin?
Odkryj sekrety właściwego doboru oświetlenia dla domowych roślin. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak oświetlenie wpływa na rozwój i zdrowie Twoich roślin.
Ostatnie wpisy