EMS – czym jest i kto może skorzystać?
Sporty niszowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

EMS – czym jest i kto może skorzystać?

Artykuł sponsorowany

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. A co gdyby klasyczny trening wspomóc elektrostymulacją mięśni? Dowiedz się, czym jest specjalistyczny trening EMS oraz kto może z niego skorzystać.

Czym jest trening EMS?

Treningi EMS dość mocno zyskują na popularności. Jednak na czym konkretnie polega ten sposób ćwiczeń? Jest to nic innego jak klasyczny trening połączony z elektrostymulacją mięśni. Podczas tego typu ćwiczeń wykorzystujesz specjalistyczny strój, do którego podpięte są przewody elektryczne. Są one sterowane przez doświadczonego trenera, który w odpowiedni sposób dopasowuje impulsy elektryczne powodujące skurcze tkanek. Dzięki temu trening jest niesamowicie efektywny, mimo że nie wykorzystujesz podczas niego żadnych obciążeń, ani nie musisz wykonywać wykańczającego cardio. Trening EMS trwa mniej więcej 25-30 minut, z czego 10 minut to rozgrzewka. Taka krótka sesja treningowa jest jednak tak samo skuteczna, jak kilkugodzinne ćwiczenia na siłowni i pomaga Ci w spalaniu kalorii nawet po zakończonym treningu.  

Zalety treningu EMS

Ćwiczenia połączone z impulsami elektrycznymi mają wiele zalet. Przede wszystkim są to treningi niezwykle efektywne. Pozwalają one nie tylko na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na wyrzeźbienie mięśni. Warto także pamiętać, że programy zoptymalizowane są pod kątem budowy masy, odchudzania oraz rozluźniania mięśni, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś dla siebie. Ponadto, treningi wykorzystujące elektrostymulację są nisko kontuzjogenne, ponieważ nie wymagają żadnych maszyn ani obciążenia. Są one także świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu na aktywność fizyczną, ponieważ na wykonanie pełnej sesji potrzebujesz jedynie pół godziny – wystarczy, że znajdziesz w swojej okolicy klub fitness franczyza , który posiada niezbędny sprzęt.

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Jak widzisz, trudno jest znaleźć inną metodę ćwiczeń, która będzie miała więcej korzyści niż trening EMS Dla kogo jednak przeznaczony jest ten sposób ćwiczeń? Między innymi jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na poprawie sylwetki w jak najkrótszym czasie. Ponadto, jest to także genialna propozycja dla regularnie trenujących osób chcących zabić rutynę i nudę – sesja treningowa EMS dostarcza bowiem niezapomnianych wrażeń, umożliwiając poznanie najdrobniejszych i najsłabszych mięśni swojego ciała. Dodatkowo, z treningów EMS z powodzeniem mogą także skorzystać sportowcy, a w szczególności zawodnicy sportów siłowych i sylwetkowych, chcący wrócić do sportu po kontuzji.

Zdj. główne: materiały meonEMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lista rzeczy przydatnych na kempingu
Lista rzeczy przydatnych na kempingu
Planujesz urlopowy wypad do lasu? Kemping to nie rozrywka dla każdego, ale jeżeli jesteś jej fanem, z pewnością przyda Ci się nasze krótkie przypomnienie o najważniejszych rzeczach, które warto mieć ze sobą podczas wypoczynku „pod chmurką”.
Czym wyróżniają się konie do gry w polo?
Czym wyróżniają się konie do gry w polo?
Polo to dyscyplina sportowa, która zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Oprócz zawodników istotną rolę odgrywają konie. Czym wyróżniają się konie do gry w polo?
Ramireza, Agassiza, Kakadu – urocze pielęgniczki z Ameryki Południowej
Ramireza, Agassiza, Kakadu – urocze pielęgniczki z Ameryki Południowej
Pielęgnicowate to duża i niezwykle różnorodna rodzina ryb ozdobnych z rodzaju okoniokształtnych, zamieszkujących wody obu Ameryk i Afryki oraz niewielkiej […]
Ostatnie wpisy