Skok ze spadochronem – najciekawsze fakty
Sporty niszowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skok ze spadochronem – najciekawsze fakty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ludzkość od zawsze interesowała się możliwościami swobodnego latania i lądowania na ziemi. Jednak obawiano się o zdrowie i życie śmiałków chcących tego spróbować. Wszelkie obawy zniknęły po wynalezieniu spadochronu, co zgodnie z legendą miało miejsce w starożytnych Chinach. Nikt nie wie, ile jest w tym prawdy, ale faktem jest to, że ten wynalazek jest doceniany do dzisiaj.

Historia powstania spadochronu

Duży wkład w powstanie spadochronu miał z całą pewnością Leonardo da Vinci. Przedstawił on swój projekt w 1485 roku, miał on kształt piramidy. Ponowne eksperymenty prowadzono dopiero u schyłku XVIII wieku, kiedy chemik Sebastian Lenormand wydał broszurę. Zawierała ona opis stworzonej przez niego konstrukcji noszącej nazwę parachute.  2 lata po tym wydarzeniu przeprowadzono test, podczas którego ze spadochronem skoczył pies Jeana Pierre’a Blancharda – szczęśliwie wylądował. Pierwszy projekt spadochronu skontruował Andre Jacques Garnerin, miał on kształt półkuli z koszem dla skoczka. Już 5 lat później otrzymał na ten wynalazek patent, jako pierwszy w historii. Wszelkie prace nad ulepszeniem wynalazku nabrały rozpędu dopiero w czasach rozwoju żeglugi powietrznej. To właśnie wtedy uznano, że spadochron może być idealnym i skutecznym narzędziem do ratowania życia pilotów. Kolejnym etapem było zbudowanie i wypróbowanie spadochronu z obręczą i uprzężą, następnie z czaszą ukrytą w pokrowcu otwierano po pociągnięciu linki.

Przygotowanie do skoku

W celu odbycia skoku ze spadochronem konieczne jest przejście specjalistycznego szkolenia, chyba, że ma on być wykonany w tandemie. W takim przypadku niezbędne jest podpisanie oświadczenia i krótkie, zaledwie 15-minutowe szkolenie teoretyczne. Za bezpieczeństwo śmiałków odpowiedzialny jest doświadczony instruktor, który uczula na przybranie właściwej pozycji podczas lotu i lądowania. Obecnie skok ze spadochronem Bielsko Biała cieszy się dużym zainteresowaniem, a powodem jest ogromna dawka pozytywnych emocji, adrenaliny. Decydując się na skok ze spadochronem pasażer tandemu powinien założyć wygodne ubranie, a dopiero na to specjalny kombinezon. Można go nieodpłatnie wypożyczyć w strefie skoków. Potrzebne są ponadto sznurowane buty z miękką podeszwą, kask i przezroczyste okulary ochronne. Niewskazane jest pozostawienie rozpuszczonych włosów, należy jest związać. Ponadto zdjąć wszelką biżuterię, ozdoby do włosów, a wszystkie te rzeczy przechować w depozycie i odebrać po wylądowaniu.

Szczegóły skoku ze spadochronem

Skok ze spadochronem Bielsko Biała to popularna forma rozrywki dla każdego fana dużej dawki adrenaliny. Samolot ze skoczkami wznosi się na około 4000 metrów w górę. Podczas lotu wszyscy zajmują miejsca siedzące, a po wzniesieniu się na pożądaną wysokość spadochroniach otwiera drzwi. Następnie skoczkowie wyskakują z pokładu samolotu, koniecznie we właściwej kolejności, ustalonej odpowiednio wcześnie. Miłośnicy takich przeżyć zgodnie twierdzą, że po wyskoczeniu z samolotu cały stres ustępuje, a na jego miejsce wstępuje ekscytacja i ogromne dawki przyjemnych odczuć.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka pływania dla dzieci i dorosłych – korzyści, jakie można czerpać z zajęć
Nauka pływania dla dzieci i dorosłych – korzyści, jakie można czerpać z zajęć
Nauka pływania jest nie tylko przyjemną formą spędzania czasu, ale także korzystną dla zdrowia i kondycji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pływanie angażuje praktycznie wszystkie mięśnie w ciele, co przyczynia się do ich wzmocnienia i zwiększenia elastyczności.
Dlaczego warto podjąć współpracę z trenerem personalnym?
Dlaczego warto podjąć współpracę z trenerem personalnym?
W dzisiejszym dynamicznym świecie, dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną staje się coraz bardziej istotne.
Dziennikarze ponownie staną na bieżni, skoczniach i rzutniach
Dziennikarze ponownie staną na bieżni, skoczniach i rzutniach
12 czerwca w Sieradzu odbędą się 5. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów w Lekkiej Atletyce. Rejestracja uczestników trwa do końca bieżącego tygodnia.
Ostatnie wpisy