Judd Trump – najlepszy snookerzysta 2021 roku w plebiscycie World Snooker Tour
Bilard & snookerGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Judd Trump – najlepszy snookerzysta 2021 roku w plebiscycie World Snooker Tour

Coroczna nagroda dla najlepszego snookerzysty, przyznawana przez World Snooker Tour, po raz trzeci z rzędu trafiła do rąk Judda Trumpa. Rozczarowany takim werdyktem może być zwłaszcza zwycięzca niedawno zakończonych Mistrzostw Świata 2021 w Sheffield – Mark Selby, który triumfował jedynie w zestawieniu dziennikarzy.

Judd Trump solidnie zapracował na prestiżowe wyróżnienie na przestrzeni całego sezonu. Popularny „Juddernaut” regularnie deklasował kolejnych rywali, aż siedmiokrotnie dochodząc do finałów turniejów rankingowych. Pochodzący z angielskiego Bristol snookerzysta ostatecznie potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść pięć z nich, dzięki czemu wciąż otwiera Światowy ranking snookerowy.

Doskonała postawa przy stole oraz pięć tytułów rankingowych nie pozostały niezauważone i 31-letni Anglik już trzeci rok z rzędu został uznany przez World Snooker Tour najlepszym snookerzystą. Judd Trump zyskał największe uznanie spośród aktywnych graczy także w oczach kibiców, którzy licznie na niego zagłosowali.

Dziennikarze bardziej docenili natomiast dokonania Marka Selby’ego. 37-letni Anglik, znany pod pseudonimem „The Jester from Leicester”, to czterokrotny mistrz świata, który ostatni triumf święcił w tegorocznej edycji arcyważnego turnieju. Kapitalna dyspozycja w Sheffield pozwoliła mu zgarnąć nagrodę za najlepszy występ roku. Judd Trump, który swój jedyny tytuł mistrza globu wygrał przed dwoma laty, tym razem pożegnał się z wielkim czempionatem na etapie ćwierćfinałów.

Na zdjęciu wyróżniającym: Judd Trump; foto: VCG / VCG via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Jak przebiega proces wypożyczenia kampera?
Decydując się na wynajem kampera na wakacyjny wyjazd w gronie rodziny czy przyjaciół, warto zwrócić uwagę na formalności, jakich należy […]
Odkryj potęgę CNC Software w przemyśle – rewolucja w precyzji i efektywności
Odkryj potęgę CNC Software w przemyśle – rewolucja w precyzji i efektywności
CNC Software, czyli oprogramowanie do sterowania numerycznymi maszynami CNC, jest nieodłącznym elementem współczesnego przemysłu.
Krewetkarium krok po kroku – jak założyć akwarium dla krewetek?
Krewetkarium krok po kroku – jak założyć akwarium dla krewetek?
Hobby związane z akwarystyką daje szeroki zakres możliwości, zatem każdy, kto chciałby spróbować swoich sił, znajdzie tu na pewno coś […]
Ostatnie wpisy