Judd Trump – najlepszy snookerzysta 2021 roku w plebiscycie World Snooker Tour
Bilard & snookerGry towarzyskieNews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Judd Trump – najlepszy snookerzysta 2021 roku w plebiscycie World Snooker Tour

Coroczna nagroda dla najlepszego snookerzysty, przyznawana przez World Snooker Tour, po raz trzeci z rzędu trafiła do rąk Judda Trumpa. Rozczarowany takim werdyktem może być zwłaszcza zwycięzca niedawno zakończonych Mistrzostw Świata 2021 w Sheffield – Mark Selby, który triumfował jedynie w zestawieniu dziennikarzy.

Judd Trump solidnie zapracował na prestiżowe wyróżnienie na przestrzeni całego sezonu. Popularny „Juddernaut” regularnie deklasował kolejnych rywali, aż siedmiokrotnie dochodząc do finałów turniejów rankingowych. Pochodzący z angielskiego Bristol snookerzysta ostatecznie potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść pięć z nich, dzięki czemu wciąż otwiera Światowy ranking snookerowy.

Doskonała postawa przy stole oraz pięć tytułów rankingowych nie pozostały niezauważone i 31-letni Anglik już trzeci rok z rzędu został uznany przez World Snooker Tour najlepszym snookerzystą. Judd Trump zyskał największe uznanie spośród aktywnych graczy także w oczach kibiców, którzy licznie na niego zagłosowali.

Dziennikarze bardziej docenili natomiast dokonania Marka Selby’ego. 37-letni Anglik, znany pod pseudonimem „The Jester from Leicester”, to czterokrotny mistrz świata, który ostatni triumf święcił w tegorocznej edycji arcyważnego turnieju. Kapitalna dyspozycja w Sheffield pozwoliła mu zgarnąć nagrodę za najlepszy występ roku. Judd Trump, który swój jedyny tytuł mistrza globu wygrał przed dwoma laty, tym razem pożegnał się z wielkim czempionatem na etapie ćwierćfinałów.

Na zdjęciu wyróżniającym: Judd Trump; foto: VCG / VCG via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Specyfika wędkarstwa podlodowego, czyli jak łowić w przeręblu
Specyfika wędkarstwa podlodowego, czyli jak łowić w przeręblu
W okresie zimowym praktycznie wszyscy wędkarze przenoszą się z brzegów jezior i rzek na środek zamarzniętych akwenów. Wyposażeni są w […]
Buty sportowe męskie – dlaczego warto je mieć w swojej szafce?
Buty sportowe męskie – dlaczego warto je mieć w swojej szafce?
Wygodne i efektowne buty sportowe powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie. Czym warto się kierować, szukając najlepszych? Sprawdź nasze rady i dowiedz się dlaczego! 
Jaką ławkę pod sztangę wybrać?
Jaką ławkę pod sztangę wybrać?
Czy ma znaczenie, jaką ławkę wybierzesz? Na co zwracać uwagę przymierzając się do kupna pierwszej ławki pod sztangę?
Ostatnie wpisy