Makao – jak grać, żeby wygrać?
Gry karcianeZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makao – jak grać, żeby wygrać?

Zwycięstwo we wszystkich grach karcianych w dużym stopniu zależy niewątpliwie od szczęścia. Makao nie stanowi tutaj wyjątku, niemniej jednak istnieje kilka porad, które mogą okazać się pomocne i ostatecznie przybliżyć nas do wygranej.

Makao zalicza się do najpopularniejszych gier karcianych. Zasady rozgrywki różnią się od siebie w zależności od źródła lub regionu, ale są to wariacje przede wszystkim odnoszące się do funkcji poszczególnych kart – rdzeń pozostaje z reguły niezmienny. Makao, jak zresztą każda „karcianka”, bazuje przede wszystkim na zrządzeniu losu. Jednak nie bez powodu tę grę uznaje się również za strategiczną, wszak nie raz trzeba użyć w niej szarych komórek.

Naszym głównym celem na przestrzeni całej rozgrywki jest wyzbycie się wszystkich kart. Aby tego dokonać, nie możemy ograniczyć się do polegania na własnym szczęściu – prędzej czy później owa taktyka zawiedzie. Kluczem do triumfu może natomiast okazać się nieustanne obserwowanie pola gry. Powinniśmy mieć przy tym na uwadze różne aspekty, m.in. ile kart zostało w talii i które z nich zostały już rzucone przez innych graczy. Dzięki temu będziemy w stanie wyantycypować, jakich kart należy się spodziewać, a tym samym uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Na tym nie kończy się lista przydatnych wskazówek, które warto wypróbować podczas najbliższej partii. Podobnie jak w pokarze, w makao nieocenione może okazać się zwracanie uwagi na mimikę przeciwników. Nie każdy potrafi skutecznie ukrywać emocje, więc czemu mielibyśmy z tego nie skorzystać? Pamiętajmy również, by redukcję talii rozpocząć od „normalnych” kart, a specjalne zostawić sobie na koniec. Pozostawiają one niebagatelne pole do popisu – dobrze zagospodarowany król przysporzy rywalom nie lada problemów, zaś odpowiednie wykorzystanie damy pozwoli nam na błyskawiczne odniesienie zwycięstwa.

zGRAJ_MY się! Post na 21.05.20
Powracamy do Was z kolejną grą tym razem karcianą! MAKAO! ♥️
Jest to popularna gra jednak…

Opublikowany przez Pro_MOC_JA zdrowia Czwartek, 21 maja 2020

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korfball coraz popularniejszy w Polsce
Korfball coraz popularniejszy w Polsce
Korfball łączy w sobie różne dyscypliny sportowe. Można w nim znaleźć między innymi elementy koszykówki. Głównym zadaniem zawodników jest trafienie […]
Nie masz czasu na zakupy stacjonarne? Rób je online!
Nie masz czasu na zakupy stacjonarne? Rób je online!
Postaw na nowoczesne rozwiązanie, jakim są zakupy online! Oszczędzaj czas, który możesz poświęcić na relaks po męczącym dniu.
Jaki blender z kielichem kupić?
Jaki blender z kielichem kupić?
Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie kompletnego wyposażenia kuchni bez blendera. To niewielkie i zwykle poręczne urządzenie pozwala bardzo szybko posiekać, zmielić czy także poszatkować produkty.
Ostatnie wpisy