Ścianki wspinaczkowe nieprzerwanie cieszą się w Polsce ogromną popularnością i w najbliższym czasie z pewnością się to nie zmieni. Oto 10 najciekawszych obiektów do uprawiania wspinaczki w kraju nad Wisłą!
Ścianka wspinaczkowa przeznaczona dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania, dzięki czemu z powodzeniem można wybrać się na nią całą rodziną. Co istotne, obiekt został podzielony kilka stref: strefę bulderową, treningową oraz to, co miłośników wspinaczki interesuje najbardziej, czyli główną strefę ściany wspinaczkowej o wymiarach około 400 metrów kwadratowych. Dodatkowo obiekt wyposażono w komplety indywidualnych punktów asekuracyjnych.
Obiekt oferujący gościom panele wspinaczkowe o łącznej powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych. Warto zaznaczyć, że na BLOKatowice można wspinać się bez liny i dodatkowego sprzętu. Wszystkie akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody ze wspinaczką zapewniają przedstawiciele obiektu. Do dyspozycji gości pozostają m.in. chwytotablice oraz drążki konieczne do skutecznego zwiększania mocy. Znakiem firmowym tej ścianki są również kawa, herbata i wspinaczkowa atmosfera!
O klasie tego obiektu najlepiej świadczy fakt, że spełnia on wymogi niezbędne do rozgrywania zawodów wspinaczkowych w trzech dyscyplinach na poziomie Pucharu Polski, a także zawodów o randze międzynarodowej. Przedstawiciele Chwyciarni zachęcają potencjalnych gości m.in. bulderownią oraz ścianą wspinaczkową o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Wszystko zaprojektowano w taki sposób, by odwiedzający mogli ułożyć drogi wspinaczkowe o dowolnej trudności.
Symbol nie tylko miasta, ale również całego regionu. Szyb Nowy I mierzy aż 58 metrów wysokości, co czyni z niego najwyższą ściankę wspinaczkową w Polsce, a także obowiązkową pozycję dla wszystkich miłośników tej popularnej dyscypliny. Poza licznymi drogami znajdującymi się na ogromnej fasadzie obiekt posiada też 21-metrowe, zadaszone ściany znajdujące się wewnątrz budynku. Warto wspomnieć, że jest to stosunkowo młoda ścianka – całość otworzono w kwietniu 2015 roku.
Rewitalizacja terenu byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Rozbark” dała życie największemu obiektowi wspinaczkowemu w Polsce. Cała powierzchnia głównej atrakcji Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych „Skarpa” wynosi – uwaga – aż 3000 metrów kwadratowych! To gigantyczny projekt nie tylko w polskich realiach, ale również na skalę międzynarodową. Ścianka wspinaczkowa w Bytomiu to jeden z najnowocześniejszych obiektów w całej Europie. Mimo to nie jest to obiekt skierowany tylko do zawodowców – ze ścianki w odpowiednim zakresie może korzystać każdy członek rodziny o podstawowej sprawności fizycznej.
Ultranowoczesna centrala wspinaczkowa z drogami o wymiarach nawet do 18 metrów w pionie i 30 metrów w przewieszeniu. Imponować może również cała powierzchnia tego obiektu wynosząca 2900 metrów kwadratowych. Arena Wspinaczkowa Makak została wyposażona w 104 stanowiska, halę do wspinania z liną, a także ponad 200 dróg o poziomach trudności od 4 do 8c. Całość dopełniają nowoczesna bulderownia oraz taśmy autoasekuracyjne. Przedstawiciele obiektu zapraszają dodatkowo do skorzystania z baru z napojami i posiłkami.
Zdj. główne: yns plt/unsplash.com