Powrót na siłownię po dłuższej przerwie – o czym warto pamiętać?
Zajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Powrót na siłownię po dłuższej przerwie – o czym warto pamiętać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele czynników może wpłynąć na to, że amator lub prawdziwy sportowiec jest zmuszony do zrobienia dłuższej przerwy w treningach. Powrót do ponownej regularnej aktywności może być trudny. Jak wrócić na siłownię po przerwie, aby nie nabawić się kontuzji i nie zniechęcić się do aktywności fizycznej? Poznaj kilka cennych rad!

Powrót na siłownię – przygotuj się na krok wstecz

Jeśli trenowałeś regularnie i realizowałeś swój plan, z pewnością udało Ci się osiągnąć wyznaczone cele. Jednak dłuższa przerwa w treningach mogła sprawić, że Twój organizm po powrocie na siłownię nie będzie mógł funkcjonować na takich obrotach jak wcześniej. Przygotuj się na to, że będziesz musiał zrobić krok wstecz – wracasz z mniejszą siłą, wytrzymałością i gorszą kondycją. Jednak pamiętaj, że wystarczy wykazać się cierpliwością, systematycznością i zaangażowaniem, aby dosyć szybko wrócić do formy.

Skonsultuj się z trenerem personalnym

Powrót na siłownię zazwyczaj nie jest łatwy – oczywiście wszystko zależy również od tego, jaki był powód dłuższej przerwy. Jeśli borykałeś się z kontuzją lub innymi problemami zdrowotnymi, najpierw skonsultuj się z lekarzem i upewnij się, że Twój organizm jest gotowy na nowe wyzwania.

Klub fitness Calypso to świetne miejsce, w który od razu poczujesz pozytywną energię i chęć do działania. Znajdziesz tam strefę cardio, strefę treningu siłowego, będziesz mógł skorzystać także z grupowych zajęć fitness. Bardzo dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy profesjonalnego trenera personalnego. Doświadczona osoba podzieli się swoją wiedzą i zapewni Ci bezpieczeństwo podczas pierwszych treningów po powrocie na siłownię.

Przygotuj odpowiedni plan treningowy

Odpowiednio ułożony plan treningowy to podstawa, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem, czy wracasz na siłownię po przerwie. Ćwiczenia powinny być dobrane odpowiednio do Twojego celu treningowego, ale także aktualnych możliwości. Pamiętaj, aby nie narzucać na siebie zbyt dużej presji. Ciężar, z którym Twoje ciało bez problemu radziło sobie przed przerwą, może okazać się zbyt duży po powrocie. Podejdź do ćwiczeń rozsądnie, aby nie nabawić się problemów zdrowotnych.

Pamiętaj o regeneracji organizmu

Regeneracja organizmu to podstawa, jeśli chcesz osiągać swoje cele sylwetkowe i cieszyć się dobrym samopoczuciem na co dzień. Trening jest oczywiście bodźcem dla organizmu, ale pamiętaj, że odpoczynek również jest niezbędny. Twoje ciało musi mieć czas na regenerację, dlatego codzienne treningi nie są dobrym pomysłem. Zarówno częstotliwość, jak i intensywność treningów ma być dobrana do Twoich aktualnych możliwości.

Aktywność fizyczna w każdej postaci ma świetny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Treningi na siłowni to sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jeśli wracasz na siłownię po dłuższej przerwie, przede wszystkim przygotuj odpowiedni plan treningowy i daj sobie czas. Twój organizm ponownie musi dostosować się do nowych okoliczności i wejść na wyższe obroty. Ciesz się tym procesem!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie taki Tysiąc straszny, jak go malują – poznaj zasady popularnej gry!
Nie taki Tysiąc straszny, jak go malują – poznaj zasady popularnej gry!
Gry karciane od zarania dziejów stanowią jedną z najchętniej praktykowanych form spędzania wolnego czasu wśród ludzi ze wszystkich zakątków świata. […]
Kamera sportowa – jaką wybrać?
Kamera sportowa – jaką wybrać?
Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie kamery sportowe są dostępne na rynku, na co zwrócić uwagę przy zakupie, sprawdź cechy dobrego sprzętu tego rodzaju i zobacz jakie główne zalety takiej kamery wyróżniamy.
Jak poruszają się poszczególne figury w szachach?
Jak poruszają się poszczególne figury w szachach?
Króla trzeba bronić za wszelką cenę. Masz do dyspozycji m.in. gońca, wieże czy skoczka. Ale czy wiesz, jak mogą poruszać […]
Ostatnie wpisy