5 nowoczesnych akcesoriów survivalowych
Hobby przygodoweSurvival
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

5 nowoczesnych akcesoriów survivalowych

Artykuł sponsorowany

Współczesny rynek oferuje szeroki wachlarz akcesoriów survivalowych. Nawet te podstawowe, jak noże, posiadają mnóstwo wariantów i cech – od materiału wykonania do wielkości i kształtu ostrza. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, wybierając się w nieznane?

Nóż myśliwski / survivalowy

Duże noże ze stałym ostrzem, takie jak maczeta, mogą zmienić całkowicie Twoje położenie w sytuacji survivalowej i są dużym udogodnieniem w czynnościach, takich jak tworzenie schronień lub wycinanie drzew. Trwałość mniejszych ostrzy jest bezkonkurencyjna, a dodatkowo warta zauważenia jest również ich wszechstronność. Można ich używać jako zwykłego noża, do siekania, a nawet przywiązać do dużego kija, aby stworzyć włócznię. Małe noże, noże myśliwskie mogą być również używane do szczegółowych prac, takich jak tkanie lub wiązanie gałęzi. Inną opcją jest nóż składany w pochwie, który może być wygodną opcją przenoszenia w dziczy.

Stal węglowa jest najczęściej stosowana w przypadku dużych noży, takich jak maczety lub siekiery. Materiał ten jest bardziej podatny na rdzewienie i wymaga powłoki lub polerowania lustrzanego, aby zmniejszyć korozję. Stal nierdzewna, zwykle występująca w małych ostrzach, jest najpopularniejszą dostępną opcją, często najtańszą. W przypadku obu materiałów ogólną zasadą jest, że im mniejsza zawartość węgla, tym szybciej stępi się krawędź. Im większa zawartość węgla, tym ostrzejsza pozostanie krawędź, ale jej ponowne ostrzenie będzie trudniejsze i droższe.

Tylko u nas noże Harkila w rewelacyjnej cenie 399 zł! Do każdego noża skórzana pochewka GRATIS

https://www.dolasu.pl/?do_search=true&search_query=Nóż+harkila

Opublikowany przez dolasu.pl Wtorek, 28 stycznia 2020

Przenośny filtr do wody

Na rynku dostępnych jest wiele przenośnych filtrów do wody. Popularna, sprawdzona marka może dobrze spełniać swoje zadanie, filtrując wodę oraz wytrzymując długotrwałe użytkowanie. Mogą być też niezgrabne i drogie, znacznie przekraczające 500 zł.

Jest też przenośny filtr do wody Lifestraw, który kosztuje niecałe 100 zł. Jest używany zarówno przez turystów, jak i przez organizacje humanitarne w krajach trzeciego świata. Waży zaledwie 55 gramów i jest idealnym narzędziem, pomagającym przetrwać w ekstremalnych sytuacjach, takich jak przetrwanie w dziczy.

Lifestraw nie może filtrować soli (aby przefiltrować słoną wodę, musisz ją destylować – red.) ani metali ciężkich, chemikaliów ani wirusów. W sytuacji przetrwania lub katastrofy miejskiej będziesz musiał użyć przede wszystkim głowy. Unikaj picia ze źródeł wód gruntowych na zaludnionym obszarze po poważnych powodziach lub potężnym trzęsieniu ziemi. Mogą być one zanieczyszczone chemikaliami i ściekami. Przed użyciem Lifestraw będziesz chciał przenieść się dalej z tego obszaru do źródła wody, które jest mniej narażone na zanieczyszczenie drobnoustrojami i substancjami chemicznymi.

Narzędzia wielofunkcyjne

Narzędzia te są niezwykle przydatne ze względu na ich wszechstronność. Nie mają najlepszego noża lub śrubokręta, ale w mgnieniu oka będziesz w stanie ich użyć w wielu sytuacjach survivalowych. Wybierając taki sprzęt, stawiaj na jakość i trwałość. Istnieją narzędzia wielofunkcyjne, które zawierają 30 narzędzi, ale psują się w mniej niż rok. To tylko strata czasu i pieniędzy.

Lornetka

Lornetki są często pomijane jako niezbędny element wyposażenia do przetrwania. Istnieje bowiem duża szansa, że ​​trafisz do miejsca, którego nie znasz zbyt dobrze, zwłaszcza w górach, na rozległej pustyni lub w lesie. Dzięki dobrej lornetce będziesz w stanie dostrzec więcej szczegółów z większych odległości i przy mniejszym zmęczeniu oczu niż z użyciem taniej lornetki. Sprawdzanie terenu z daleka pomaga zidentyfikować źródła wody, a także trasy, po których można pokonać różne przeszkody.

Oświetlenie

Każdy, kto poważnie myśli o spędzaniu czasu poza domem na świeżym powietrzu i przetrwaniu w sytuacji survivalowej, powinien rozważyć noszenie przynajmniej czołówki, która może posłużyć jako latarnia, jeśli zostanie zawieszona na gałęzi drzewa. Latarka czołowa umożliwia korzystanie z niej bez użycia rąk i emituje wiązkę światła, którą można ustawić tak, aby była skierowana na ziemię kilkanaście centymetrów przed Tobą, w pełni oświetlając ścieżkę, po której przyszło Ci się poruszać. Można ją również ustawić tak, aby świeciła pod kątem, jeśli wspinasz się po zboczu lub nawet rozważasz wejście na drzewo z dowolnego powodu. Nawet w najciemniejszym lesie lub jaskini czołówka będzie wyglądać tak, jakby światło świeciło w każdym kierunku, w którym spojrzysz. Jest to niezbędny przedmiot, który powinien znaleźć się w plecaku każdej osoby, a nawet w samochodzie (zmianę opony na poboczu drogi w nocy zdecydowanie ułatwi czołówka, dzięki której łatwiej można będzie dostrzec wszystkie elementy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przygotowanie do pierwszego skoku spadochronowego: co musisz wiedzieć?
Przygotowanie do pierwszego skoku spadochronowego: co musisz wiedzieć?
Pierwszy skok spadochronowy? Przygotuj się jak profesjonalista! Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć - od podstawowych zasad, przez sprawdzenie sprzętu, do mentalnej gotowości.
Punktowanie tarczy – jak liczyć punkty w darcie?
Punktowanie tarczy – jak liczyć punkty w darcie?
Dart to nie tylko wprawne oko oraz celny rzut – ta gra wymaga także umiejętności matematycznych. Podpowiadamy, jak nie pogubić […]
Dlaczego audyt SEO jest niezbędny?
Dlaczego audyt SEO jest niezbędny?
Prowadzenie własnego biznesu w e-commerce tylko z pozoru wydaje się proste. Niewielkie nakłady inwestycyjne związane jedynie z utrzymaniem i uruchomieniem strony internetowej, brak potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi bezpośredniej oraz niska finansowa bariera wejścia to tylko kilka z wielu istotnych zalet.
Ostatnie wpisy