Czy znasz decoupage? Czy lubisz scrapbooking?
ArtystyczneZajęcia rekreacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy znasz decoupage? Czy lubisz scrapbooking?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Decoupage to już od lat bardzo popularna metoda zdobienia przedmiotów. Ozdobić nią można przedmioty różnego rodzaju i o różnym przeznaczeniu. Zazwyczaj metodą decoupage ozdabia się przedmioty drewniane lub wykonane z utwardzonej masy papierowej. Można jednak ozdobić tą metodą również przedmioty wykonane z innych tworzyw. By skompletować zestaw wszystkich narzędzi i komponentów niezbędnych przy technice decoupage, warto zrobić zakupy w specjalistycznym sklepie, np. tu: https://zielonekoty.pl/.  To da nam pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy zdecydować, jest wybór odpowiedniego przedmiotu, który chcemy ozdobić. Mogą to być na przykład przedmioty codziennego użytku, takie jak różnego rodzaju szkatułki, pojemniki na przybory do szycia lub pojemnik na chusteczki higieniczne. Mogą to być również ozdoby. W okresie świątecznym świetnym wyborem będą wykonane ze sklejki figurki, które ozdobić można wedle swojego uznania.

Zestaw podstawowy

Chcąc wykonywać pierwsze prace w technice decoupage’u warto zaopatrzyć się w podstawowe produkty i narzędzia. W miarę nabywania doświadczenia będziemy coraz lepiej wiedzieć, co jest nam potrzebne, będziemy też z dużą łatwością uzupełniać zapasy zużywających się stopniowo produktów.

Na bazę, czyli zestaw niezbędnych komponentów i narzędzi składają się:

– ozdobne serwetki,

– klej do decoupage’u,

– lakier do drewna,

– płaski pędzel.

Czym są decoupage’owe serwetki?

Serwetki do decoupage można zakupić w sklepie oferującym produkty do decoupage’u. Są to specjalnie przeznaczone do tego celu produkty charakteryzujące się specyficznym rodzajem zdobienia. Motywy występujące na tego rodzaju serwetkach zazwyczaj odzwierciedlają estetykę retro. Popularnymi motywami są postacie aniołów i Amora, a także na przykład wizerunki dzieci stylizowane na te popularne w latach 40. czy 50. Chcąc zaopatrzyć się w tego rodzaju produkt warto kupić te przeznaczone dokładnie do tego celu. Warto więc zrobić zakupy w specjalistycznym sklepie.

Scrapbooking 

Osoby lubiące technikę decoupage sięgają również często po technikę scrapbookingu. Służy ona odrobinę czemu innemu. Jest to technika ozdabiania pamiątkowych albumów lub kartek okolicznościowych. Do jej wykonania potrzebne są specjalne kolorowe papiery bądź zdjęcia. Technika ta przypomina trochę technikę kolażu. By przedmiot ozdobiony techniką skrapbookingu wyglądał stylowo, należy zaopatrzyć się w specjalne nożyczki i dziurkacze pozwalające tworzyć ozdobne brzegi czy otwory o innym kształcie niż okrągły. Wiele osób stosuje również takie pomoce jak brokatowe flamastry czy trójwymiarowe, papierowe ozdoby.

Fot.: Elena Mozhvilo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kupujesz skuter wodny? Sprawdź, co musisz wiedzieć!
Kupujesz skuter wodny? Sprawdź, co musisz wiedzieć!
Przybliżamy Ci najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu i które pomogą Ci podjąć mądrą decyzję, by cieszyć się bezpieczną i satysfakcjonującą jazdą na wodzie.
Tchoukball – bezkontaktowa gra na wysokiej intensywności
Tchoukball – bezkontaktowa gra na wysokiej intensywności
Tchoukball to jedna z niszowych dyscyplin sportowych, w której kontakt bezpośredni jest zabroniony, a co za tym idzie, ryzyko fauli […]
Metody oceny siły ręki w brydżu
Metody oceny siły ręki w brydżu
Każda osoba mająca jakiekolwiek doświadczenie w grach karcianych wie, że dana karta może być zarówno silna, jak i słaba, dobra […]
Ostatnie wpisy