Jaką odzież spakować na survival?
Hobby przygodoweSurvival
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką odzież spakować na survival?

Artykuł sponsorowany

W dziczy może zdarzyć się wszystko, a zwłaszcza wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Nie mamy pojęcia, o której porze roku, ani nawet o jakiej porze dnia nadejdzie ewentualna katastrofa, ale jest rzecz, którą możesz przewidzieć, a mianowicie środowisko, w którym będziesz się znajdować.

Podstawowe ubrania

Pamiętaj, że absolutnie musisz mieć zapasową, suchą odzież w swojej torbie, którą możesz zastąpić te, które obecnie nosisz. Oznacza to, bez wyjątku, dodatkową parę spodni, kurtkę (na przykład lekki polar), a także t-shirt. Gdy ubranie, które masz na sobie, ulegnie podarciu lub zabrudzeniu w wyniku jakiegoś wypadku, możesz użyć rzeczy zapasowych, które przechowujesz w swoim plecaku jako prostego zamiennika. Pamiętaj, że zapasowe ubranie może być też używane do celów medycznych/pierwszej pomocy, takich jak tworzenie opasek uciskowych lub przywiązywania szyn do złamanych kończyn.

Kurtka

Tutaj nie wystarczy zwykła, lekka kurtka polarowa. Mówimy o ciepłym i wytrzymałym płaszczu, który posłuży Ci jako warstwa wierzchnia w zimnym deszczu oraz w innym niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Celem noszenia grubego płaszcza nie jest utrzymanie ciepła (dlatego pod spodem nosi się izolację, taką jak polar), ale zapewnienie ochrony przed wiatrem i deszczem.

Jeśli Twój plecak jest zbyt mały, przywiąż płaszcz do niego. Nie pozwól, aby to zniechęciło Cię przed jego wzięciem. Solidna kurtka jest niezbędna w każdych, a zwłaszcza zimowych warunkach. Nieużywany płaszcz możesz wykorzystać jako poduszkę.

Skarpety i buty

Buty są trudniejsze do spakowania do Twojej torby niż reszta odzieży, o której rozmawiamy, ponieważ są bardziej masywne. Ale tak jak w przypadku płaszcza, jeśli nie jesteś w stanie włożyć ich do samej torby, możesz zamiast tego przynajmniej zawiązać je na zewnątrz.

Najlepsze typy butów to solidne buty lub buty turystyczne, które zapewniają odpowiednią kombinację komfortu, wsparcia i odpowiedniej przyczepności w mokrych, niekorzystnych warunkach. Będziesz bardzo dużo chodzić, a to oznacza, że ​​Twoje buty mogą i będą się zużywać z biegiem czasu, więc nie można rezygnować z wysokiej jakości. Obuwie dostępne jest w wielu specjalistycznych, sprawdzonych sklepach, np. kolba.pl.

Ponadto wiele osób na zewnątrz sugerowałoby, abyś włączył rakiety śnieżne do swojego ekwipażu, a także do scenariuszy przetrwania na śniegu w zimie, ale oczywiście rakiety śnieżne będą bardzo nieporęczne. Jeśli chcesz, możesz dołączyć parę, ale alternatywnie możesz po prostu trzymać parę rakiet śnieżnych w swoim pojeździe, a następnie zrobić własne rakiety z solidnych patyków.

Dodatkowa para skarpet (lub kilka par) to jedne z najważniejszych elementów garderoby, które możesz mieć w swoim zestawie przetrwania. Jeśli będziesz chodzić w wilgotnych skarpetach wystarczająco długo, spowoduje to gangrenę/stopę okopową, co byłoby katastrofalne w scenariuszu survivalowym. Zaplanuj umieszczenie co najmniej dwóch dodatkowych par skarpet w swojej torbie. Ogrzej zużyte lub mokre skarpetki nad ogniem.

Rękawiczki i czapki

Możesz spróbować utrzymać ręce w cieple, trzymając je w kieszeniach podczas chodzenia, ale najprostszą metodą zapobiegania odmrożeniom dłoni jest po prostu użycie rękawiczek. W szczególności zainwestuj w wytrzymałe, robocze lub myśliwskie rękawice, które zapewnią ochronę, na przykład, gdy musisz zbudować schronienie. Nawet niewielki uraz może szybko stać się poważnym problemem, jeśli zostanie zainfekowany.

Jeśli chodzi o kapelusz, często najlepszym rozwiązaniem będzie ten utkany z ciepłego i wygodnego materiału z dużą ilością izolacji. Doskonałymi przykładami są polar lub wełna. Kiedy jednak przebywasz w gorącym otoczeniu, kapelusz zapewniający ochronę przed słońcem jest nieoceniony.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ręczne robótki na drutach, czyli jak zacząć dziergać
Ręczne robótki na drutach, czyli jak zacząć dziergać
Marzy Ci się miękki, wełniany szalik w niebanalnym kolorze? Sprawdziłaś ofertę wielu sklepów, jednak nic nie przykuło Twojej uwagi? Warto […]
Zasady gry w Uno i Pana – podobieństwa i różnice
Zasady gry w Uno i Pana – podobieństwa i różnice
Uno oraz Pan to jedne z najpopularniejszych gier karcianych. Jak prawidłowo rozegrać partię w Uno i Pana? Podpowiadamy!
Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru? Co warto wiedzieć?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru? Co warto wiedzieć?
Ci, którzy nie znają się na rowerach, powinni przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.
Ostatnie wpisy