Jaką odzież spakować na survival?
Hobby przygodoweSurvival
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką odzież spakować na survival?

Artykuł sponsorowany

W dziczy może zdarzyć się wszystko, a zwłaszcza wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Nie mamy pojęcia, o której porze roku, ani nawet o jakiej porze dnia nadejdzie ewentualna katastrofa, ale jest rzecz, którą możesz przewidzieć, a mianowicie środowisko, w którym będziesz się znajdować.

Podstawowe ubrania

Pamiętaj, że absolutnie musisz mieć zapasową, suchą odzież w swojej torbie, którą możesz zastąpić te, które obecnie nosisz. Oznacza to, bez wyjątku, dodatkową parę spodni, kurtkę (na przykład lekki polar), a także t-shirt. Gdy ubranie, które masz na sobie, ulegnie podarciu lub zabrudzeniu w wyniku jakiegoś wypadku, możesz użyć rzeczy zapasowych, które przechowujesz w swoim plecaku jako prostego zamiennika. Pamiętaj, że zapasowe ubranie może być też używane do celów medycznych/pierwszej pomocy, takich jak tworzenie opasek uciskowych lub przywiązywania szyn do złamanych kończyn.

Kurtka

Tutaj nie wystarczy zwykła, lekka kurtka polarowa. Mówimy o ciepłym i wytrzymałym płaszczu, który posłuży Ci jako warstwa wierzchnia w zimnym deszczu oraz w innym niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Celem noszenia grubego płaszcza nie jest utrzymanie ciepła (dlatego pod spodem nosi się izolację, taką jak polar), ale zapewnienie ochrony przed wiatrem i deszczem.

Jeśli Twój plecak jest zbyt mały, przywiąż płaszcz do niego. Nie pozwól, aby to zniechęciło Cię przed jego wzięciem. Solidna kurtka jest niezbędna w każdych, a zwłaszcza zimowych warunkach. Nieużywany płaszcz możesz wykorzystać jako poduszkę.

Skarpety i buty

Buty są trudniejsze do spakowania do Twojej torby niż reszta odzieży, o której rozmawiamy, ponieważ są bardziej masywne. Ale tak jak w przypadku płaszcza, jeśli nie jesteś w stanie włożyć ich do samej torby, możesz zamiast tego przynajmniej zawiązać je na zewnątrz.

Najlepsze typy butów to solidne buty lub buty turystyczne, które zapewniają odpowiednią kombinację komfortu, wsparcia i odpowiedniej przyczepności w mokrych, niekorzystnych warunkach. Będziesz bardzo dużo chodzić, a to oznacza, że ​​Twoje buty mogą i będą się zużywać z biegiem czasu, więc nie można rezygnować z wysokiej jakości. Obuwie dostępne jest w wielu specjalistycznych, sprawdzonych sklepach, np. kolba.pl.

Ponadto wiele osób na zewnątrz sugerowałoby, abyś włączył rakiety śnieżne do swojego ekwipażu, a także do scenariuszy przetrwania na śniegu w zimie, ale oczywiście rakiety śnieżne będą bardzo nieporęczne. Jeśli chcesz, możesz dołączyć parę, ale alternatywnie możesz po prostu trzymać parę rakiet śnieżnych w swoim pojeździe, a następnie zrobić własne rakiety z solidnych patyków.

Dodatkowa para skarpet (lub kilka par) to jedne z najważniejszych elementów garderoby, które możesz mieć w swoim zestawie przetrwania. Jeśli będziesz chodzić w wilgotnych skarpetach wystarczająco długo, spowoduje to gangrenę/stopę okopową, co byłoby katastrofalne w scenariuszu survivalowym. Zaplanuj umieszczenie co najmniej dwóch dodatkowych par skarpet w swojej torbie. Ogrzej zużyte lub mokre skarpetki nad ogniem.

Rękawiczki i czapki

Możesz spróbować utrzymać ręce w cieple, trzymając je w kieszeniach podczas chodzenia, ale najprostszą metodą zapobiegania odmrożeniom dłoni jest po prostu użycie rękawiczek. W szczególności zainwestuj w wytrzymałe, robocze lub myśliwskie rękawice, które zapewnią ochronę, na przykład, gdy musisz zbudować schronienie. Nawet niewielki uraz może szybko stać się poważnym problemem, jeśli zostanie zainfekowany.

Jeśli chodzi o kapelusz, często najlepszym rozwiązaniem będzie ten utkany z ciepłego i wygodnego materiału z dużą ilością izolacji. Doskonałymi przykładami są polar lub wełna. Kiedy jednak przebywasz w gorącym otoczeniu, kapelusz zapewniający ochronę przed słońcem jest nieoceniony.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć przygodę z astronomią?
Jak zacząć przygodę z astronomią?
Fascynuje Cię kosmos i skrywane przez niego tajemnice? Zobacz, jak zacząć swoją przygodę z astronomią.
W jakich sytuacjach następuje remis w szachach?
W jakich sytuacjach następuje remis w szachach?
Wielu początkujących graczy zastanawia się, w jakich sytuacjach mamy do czynienia z remisem w szachach. Poniżej prezentujemy kilka możliwych scenariuszy, […]
Rozwijaj swoje umiejętności: trening strategii i taktyki w grze w darta
Rozwijaj swoje umiejętności: trening strategii i taktyki w grze w darta
Odkryj tajniki treningu strategii i taktyki w grze w darta. Poznaj skuteczne metody i sekrety mistrzów, które pomogą Ci osiągnąć wyższy poziom gry.
Ostatnie wpisy