Hobbyhood / Sporty elitarne / Golf /
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykły sukces australijskiej golfistki!

Robert Ruggiero/unsplash.com

Historia została napisana na naszych oczach! Hannah Green i jej gigantyczny sukces.

Pod koniec lutego miłośnicy tenisa byli świadkami historycznego wydarzenia. Hannah Green została wówczas pierwszą golfistką, która sięgnęła po triumf w profesjonalnym turnieju z udziałem kobiet i mężczyzn.

Zawody TPS Murray River w Barooga należały do Hannah Green. Przed finałową rundą australijska golfistka znajdowała się na czele zestawienia razem z zawodnikami takimi jak Matthew Millar, Andrew Evans oraz Blake Collyer. Green nie dała szans swoim rywalom i zakończyła turniej z imponującym wynikiem 20 poniżej par.

„Wygranie turnieju TPS jako pierwsza kobieta na świecie to naprawdę wspaniałe uczucie. Miejmy nadzieję, że takie trofeum trafi jeszcze w ręce niejednej golfistki” – wyznała 25-latka.
Warto zaznaczyć, że to nie jest jedyny sukces Australijki. Hannah ma na koncie zwycięstwa w ośmiu profesjonalnych turniejach. Najbardziej wartościowe jest zdecydowanie wygranie wielkoszlemowego Women’s PGA Championship w 2019 roku. Golfistka, która przeszła do historii w światowym rankingu, zajmuje aktualnie 30. pozycję.

Zdj. główne: Robert Ruggiero/unsplash.com

Kategorie:
Golf · News · Sporty elitarne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły