Hobbyhood / News /
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Natalia Partyka najlepsza w turnieju TOP 16

W weekend w gdańskim Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby rozegrany został turniej TOP 16 w tenisie stołowym kobiet. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji, po końcowy triumf sięgnęła ostatecznie Natalia Partyka.

Zawodniczki zostały podzielone na cztery grupy czteroosobowe, z których najlepsza dwójka awansowała do fazy pucharowej. Już w ćwierćfinale z turniejem pożegnała się Natalia Bajor, na co dzień grająca w AZS UE Wrocław. Aktualna mistrzyni Polski musiała uznać wyższość klubowej koleżanki – Katarzyny Węgrzyn, która wygrała wynikiem 4:2.

Na tym samym etapie zawodów odpadła też srebrna medalistka ostatniego krajowego czempionatu, Paulina Krzysiek. Zawodniczka występująca w Starcie Spalona Mleczarnia Nadarzyn została ograna 4:1 przez Katarzyną Grzybowską-Franc (Asterm Dojlidy Białystok).

Natalia Partyka wygrywa TOP 16 kobiet w Gdańsku 🏓 Gratulujemy 🏓

🥇 Natalia Partyka
🥈 Anna Węgrzyn
🥉 Katarzyna Węgrzyn

Opublikowany przez Polski Tenis Stołowy Niedziela, 13 grudnia 2020

W decydującej fazie bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka czeskiego klubu SKST Hodonin, Natalia Partyka. Czterokrotna mistrzyni paraolimpijska pewnie pokonała w półfinale Grzybowską-Franc, natomiast w finale zmierzyła się z zaledwie 19-letnią Anną Węgrzyn. Po pełnym zwrotów akcji meczu, Partyka ostatecznie triumfowała 4:2 w konfrontacji z mistrzynią Europy juniorek w singlu, dzięki czemu mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Najniższe miejsce na podium przypadło drugiej z bliźniaczek Węgrzyn, która w pojedynku o 3. miejsce okazała się lepsza od Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Po wyrównanym spotkaniu ograła starszą o 12 lat rywalkę 4:3.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Losowe artykuły