Artykuł sponsorowany
Logiczne myślenie to bardzo ważna umiejętność, którą powinno rozwijać każde dziecko. Jakie zabawy wzmocnią logiczne myślenie? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!
Nauka poprzez zabawę to genialny sposób na zapoznawanie dziecka z otaczającym go światem. Poprzez różnego rodzaju zabawy możesz nauczyć swoje dziecko między innymi logicznego myślenia. Jakie zabawy i zabawki wybrać, aby rozwijać tę umiejętność?
Jedną z pierwszych zabaw, które możesz zaproponować swojemu maluchowi, aby rozwijać jego umiejętność logicznego myślenia, jest dobieranie w pary. Połóż przed dzieckiem kilka różnych obrazków oraz poproś malucha, aby dobrał je w pary. Następnie zapytaj go, dlaczego połączył ze sobą poszczególne ilustracje. W tej zabawie nie ma złych i dobrych odpowiedzi, a swobodne łączenie obrazków w pary rozwija nie tylko logiczne myślenie, ale także kreatywność.
Doskonałym wyborem będą również gry układanki logiczne. Tego rodzaju łamigłówki przybierające różne kształty i formy będą doskonałym zajęciem na długie godziny. Rozwiązywanie takich układanek z pewnością dostarczy mnóstwo satysfakcji oraz znacząco rozwinie umiejętność logicznego myślenia.
Do takich logicznych układanek zalicza się również wszelkiego rodzaju kostki takie jak kostka 2×2, czy też znana wszystkim kostka Rubika. Ta niewielka zabawka będzie miała ogromny wpływ na logiczne myślenie Twojego malucha. Układanie takich kostek to także bardzo skuteczny sposób na rozwijanie takich umiejętności jak wyobraźnia przestrzenna, pamięć mięśniowa, kreatywność oraz nieszablonowe myślenie.
Kolejną rozwijającą zabawą jest układanie puzzli. Puzzle uczą przede wszystkim koncentracji, a także skupienia się na jednej rzeczy. Co więcej, pozwalają się także wyciszyć i bardzo pozytywnie wpływają na naukę logicznego myślenia i wzmacnianie pamięci wzrokowej. W sklepach znajdziesz puzzle o różnym poziomie trudności, dlatego też możesz mieć pewność, że znajdziesz coś odpowiedniego do wieku Twojego dziecka.
Ponadto puzzle to także bardzo dobry sposób na odstresowanie i chwilowe odcięcie się od problemów – kto wie, może i Tobie spodoba się ich układanie!
Fot.: Olav Ahrens Røtne/unsplash.com