Hobbyhood / News /
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualne przepisy dotyczące koronawirusa – na jaki sport możesz sobie pozwolić?

Ibrahim Boran/unsplash.com

Chcesz się dowiedzieć, jakie obostrzenia obowiązują w obiektach sportowych? Odpowiadamy.

Kolejne fale zachorowań na koronawirusa i zmieniające się przez nie obostrzenia dotyczące aktywności sportowych dla wielu osób mogą być już lekko mylące i chaotyczne. Jaki zatem jest stan rzeczy na dzień dzisiejszy i na jaki sport, z jakimi ograniczeniami możemy sobie pozwolić tej jesieni?

Jesienne obostrzenia koronawirusowe w obiektach sportowych

Pod koniec października rząd przedłużył dotychczasowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Wielu z nas może jednak już nie pamiętać, jak konkretnie te obostrzenia wpłyną na naszą codzienność, w tym na uprawiane przez nas sporty.

Przypominamy! Jeżeli chodzi o obiekty takie jak siłownie, kluby fitness, sauny, ścianki wspinaczkowe czy solaria, obowiązuje na nich limit osób, 1 os. na 10 m2. Funkcjonują one dodatkowo w reżimie sanitarnym, związanym ze zwiększoną kontrolą czystości i sterylności sprzętu. Inne obiekty, takie jak kryte pływalnie lub aquaparki, również pozostają otwarte z ograniczeniem wynoszącym max. 75% zapełnienia obiektu. Co ważne, obostrzeniom tym nie podlegają osoby zaszczepione na COVID-19, a także profesjonalni zawodnicy.

Zdj. główne: Ibrahim Boran/unsplash.com

Kategorie:
News

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Losowe artykuły